Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Daniel Castellani: Znaleźliśmy wspólny język

Daniel Castellani: Znaleźliśmy wspólny język

fot. archiwum

Reprezentacja Finlandii zakończyła swoje zmagania w tegorocznej Lidze Światowej. Podopieczni Daniela Castellaniego mają teraz trzy tygodnie przerwy, po których wrócą do treningów przed wrześniowymi mistrzostwami Europy.

Podczas tegorocznej "światówki" biało-niebiescy prezentowali się ze zmiennym szczęściem. Rozgrywki rozpoczęli od dwóch porażek w Portugalii, jednak z każdym kolejnym meczem ich gra wyglądała coraz lepiej. Ostatecznie zajęli trzecie miejsce w grupie C z 17 punktami na koncie, co zapewnia im udział w przyszłorocznej edycji Ligi Światowej.

Cieszę się, że forma mojego zespołu rosła z każdym tygodniem. Nie ukrywam, że jestem rozczarowany, iż w ostatnich meczach nie walczyliśmy już o awans do finałowego turnieju. Najważniejszą rzeczą jest jednak to, że zawodnicy dobrze się ze sobą czują, znaleźliśmy wspólny język, gracze odnaleźli się w nowym systemie gry. Teraz czeka nas trzytygodniowa przerwa, po której zaczniemy przygotowania do wrześniowych mistrzostw Europy – powiedział trener Finów, Daniel Castellani.

Piątkowy mecz był okazją do gry dla graczy, którzy podczas tegorocznej Ligi Światowej rzadziej prezentowali się na boisku. W podstawowym składzie znalazł się przyjmujący Matti Hietanen, a także debiutujący w reprezentacji libero Tommi Roininen. Jestem dumny z Roininena. Przez cały turniej czekał na swoją szansę, ciężko trenował, ale do tej pory nie znalazł się nawet w meczowym składzie. Wczoraj pokazał, że poziomem gry dorównuje swoim kolegom, można na niego liczyć – podkreślił Castellani. – Matti Hietanen przez ostatnie miesiące nie trenował na pełnych obrotach, ponieważ wracał na boisko po kontuzji stopy. Po urazie nie ma już jednak śladu, nie zauważyłem, aby miał jakiekolwiek problemy przy wyskoku, zwłaszcza w ataku – zakończył argentyński szkoleniowiec.Mistrzostwa Europy rozpoczną się 10 września. Finowie swoje grupowe mecze rozegrają w Innsbrucku, gdzie ich rywalami będą reprezentacje Włoch, Francji oraz Belgii.

* opracowała Magdalena Kudzia (PrzegladLigowy.com)

źródło: przegladligowy.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved