Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Lemek: Nie będzie 14 zawodników w protokole

Andrzej Lemek: Nie będzie 14 zawodników w protokole

fot. archiwum

- Na spotkaniu z prezesami klubów PlusLigi i PlusLigi Kobiet, to ja w imieniu sędziów próbowałem przekonać prezesów do powtórek wideo, i to się udało, ale na razie nie ma na to pieniędzy - mówi Strefie siatkówki, Andrzej Lemek, szef polskich sędziów.

We wczorajszym wydaniu Gazety Pomorskiej ukazała się informacja, że od przyszłego sezonu w PlusLidze w każdym spotkaniu będą sędziom pomagać powtórki wideo, a zespoły będą mogły korzystać z "challenga", z którym mieliśmy już do czynienia chociażby na finałach Pucharu Polski. Okazuje się, że od decyzji do realizacji jest jednak jeszcze długa droga. – Na spotkaniu z prezesami klubów PlusLigi i PlusLigi Kobiet, to ja w imieniu Wydziału Sędziowskiego i sędziów próbowałem przekonać prezesów do powtórek wideo, i to się udało, ale na razie nie ma na to pieniędzy, i sprawa daleka jest od wdrożenia w życie – twierdzi przewodniczący Wydziału Sędziowskiego, Andrzej Lemek.

Dużo emocji wywołuje sprawa ilości zawodników, jakie drużyny będą mogły wpisywać do protokołu. Do tej pory zgodnie z przepisami gry było to 12 zawodników. – 14 zawodników może zostać wpisanych do protokołu pod warunkiem że zmienią się oficjalne przepisy gry w piłkę siatkową, które nas obowiązują, ale na razie na to się nie zanosi. Najbliższe zmiany mogą nastąpić dopiero na kongresie FIVB w Londynie podczas igrzysk olimpijskich – przyznaje Lemek rozwiewając wszelkie wątpliwości. Prawdą jednak jest, że zespół może posiadać dwóch libero, którzy naprzemiennie mogą występować na boisku. – Sprawa dwóch libero nie jest ustaleniem prezesów, tylko takie są przepisy, które obowiązują w Polsce, Europie i na świecie – zaznacza szef polskich sędziów.

W środowisku sędziowskim sporo zamieszania wywołała informacja, że z obecnych 25 arbitrów sędziujących spotkania najwyższej ligi ma zostać tylko 20. – Żadnych 25 kandydatów na sędziów nie ma i przed sezonem 2011/2012 nie będzie. Wszystko zostaje tak jak było przed sezonem 2010/2011 – dementuje te informacje Andrzej Lemek. Przyznaje on również, że to nie sędziowie prowadzący będą wyznaczać obsadę pomocniczą, a nadal miejscowe Wydziały Sędziowskiej z listy sędziów wcześniej zatwierdzonych przez Wydział Sędziowski PZPS. – Sędzia rezerwowy będzie zajmował się prowadzeniem protokołu libero, a gdy zajdzie taka potrzeba, może zastąpić sędziego liniowego. Za wykonaną pracą będzie otrzymywał wynagrodzenie zgodnie z regulaminem sędziego – wyjaśnia ostatecznie Andrzej Lemek.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-02

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved