Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > WT Stavanger: Fijałek i Prudel przeskakują do 1/8 finału

WT Stavanger: Fijałek i Prudel przeskakują do 1/8 finału

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel zrewanżowali się niemieckiej parze Brink/Reckermann za ćwierćfinał MŚ wygrywając w dwóch setach. Dzięki temu zwycięstwu polska para awansowała do kolejnej rundy World Tour w Stavanger z pierwszego miejsca w grupie.

Nasi zawodnicy dobrze rozpoczęli ten mecz, kontrolując go od początku do końca. Rozstawieni z numerem 4 Niemcy nie potrafili znaleźć recepty na kolejne skuteczne zagrania Polaków, którzy zakończyli pierwszego seta przy drugiej piłce setowej. Druga partia to walka punkt za punkt do stanu 7:6 dla pary niemieckiej. Wtedy jednak nastąpił przestój byłych mistrzów świata i Fijałek z Prudlem zdobyli sześć kolejnych punktów. Takiej przewagi siatkarze z Polski nie mogli zmarnować i mimo prób rywali, by doprowadzić do remisu, wygrali tę odsłonę do 16, kończąc mecz po 42 minutach walki.

Wygrana najlepszej polskiej pary daje im awans do kolejnej fazy zawodów. W drugim meczu tej grupy czeska para Benes/Kubala pokonała parę francuską Dugrip/Salvetti bez straty seta.

Brink/Reckermann GER [4] – Fijałek/Prudel POL [13] 0:2
(15:21, 16:21)
Benes P./Kubala CZE [20] – Dugrip/Salvetti FRA [29] 2:0
(21:13, 21:15)