Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Trzy bloki w całym meczu i 37,97% skuteczności w ataku…

Trzy bloki w całym meczu i 37,97% skuteczności w ataku…

Tylko trzy skuteczne bloki w całym meczu, zaledwie 5 z 18 skończonych ataków Bartosza Kurka i skuteczność naszego zespołu w tym elemencie gry na poziomie zaledwie 37,97% - to kiepskie statystyki reprezentacji Polski w drugim spotkaniu LŚ z Brazylijczykami.

To było jedno z najsłabszych spotkań w wykonaniu biało-czerwonych, którzy nie potrafili nawiązać walki ze świetnie dysponowanymi Brazylijczykami. Naszą grę w ataku starał się trzymać Zbigniew Bartman, zdobywając 14 punktów. Wśród rywali, przy ogromnym wsparciu kolegów (Dante, Giba, Sidao po 9 pkt.), najwięcej punktów zdobył Theo (11). Po stronie Canarhinios próżno było szukać lidera, bowiem był nim cały zespół, a z tym nasza drużyna nie potrafiła sobie poradzić. Bezwzględnie obrazują to statystyki….

Nie był to dobry dzień dla naszych siatkarzy w polu serwisowym. Biało-czerwoni zepsuli 13 zagrywek, nie udało im się zdobyć też choć jednego punktu. Rywale popełnili 14 błędów w polu serwisowym, jednak pięciokrotnie punktowali tym właśnie elementem. Dwukrotnie udało się to kapitanowi reprezentacji Brazylii – Gibie, natomiast po jednym asie na swoim koncie zapisali: Rodrigao, Dante oraz Sidao.

Słabsza postawa Polaków w polu serwisowym znalazła odzwierciedlenie w przyjęciu zagrywki po stronie rywala. Przyjmujący reprezentacji Brazylii bez większych problemów radzili sobie z dograniem piłki do rozgrywającego. W tym elemencie bardzo dobrze wypadł Dante, który przyjmował ze skutecznością 73,33%, nieco gorzej poradził sobie Sergio, legitymując się 50% przyjęciem. Polacy spisali się w tym elemencie podobnie. Najlepszy z naszych zawodników – Krzysztof Ignaczak zanotował 78,6% przyjęcia. Nieźle spisał się Michał Kubiak, przyjmując piłki z dokładnością 65,25%.Podobnie jak w pierwszym, również w drugim spotkaniu zabrakło siły ognia w ataku. Sposobu na brazylijski blok i obronę nie mógł znaleźć Bartosz Kurek, który zaledwie 5 na 18 ataków zakończył zdobywając punkt. W tym elemencie najlepiej poradził sobie Zbigniew Bartman (48,51%) oraz wprowadzony w drugim secie Michał Kubiak, który wyróżniał się odważną grą na siatce – 63,64%. Skrzydłowi nie mogli liczyć na wsparcie środkowych. Piotr Nowakowski był cieniem samego siebie, kończąc zaledwie jedną na siedem prób. Dwukrotnie punktował Grzegorz Kosok, jeden raz Możdżonek. Skuteczność naszego zespołu w ataku wynosiła zaledwie 37,97%.

Wśród rywali najlepiej wypadł Theo, który atakował ze skutecznością 71.43% przy 14 próbach. Dwa ataki więcej wykonał Giba, jednak tylko 7 zakończył zdobyciem punktu. W porównaniu z naszym zespołem, bardzo dobrze spisywali się środkowi. Sidao zdobył 5, natomiast Rodrigao 3 punkty. Dobrą zmianę dał Joan Paulo Bravo, który atakował osiem razy, zdobywając sześć „oczek".

Kompletnie zawiódł nas element, który do tej pory był naszym atutem. W tym spotkaniu nasi siatkarze tylko trzy razy powstrzymali rywala blokiem, a byli to Kurek, Bartman i Nowakowski. Nasi rywale zatrzymali 9 ataków biało-czerwonych. Trzykrotnie blokował Sidao, po dwa punkty dołożyli Dante i Rodrigao, natomiast po jednym Theo i Marlon.

W ocenie fachowców na rozegraniu lepiej poradził sobie zawodnik przyjezdnych – Marlon, który uznany MVP tego spotkania otrzymał notę 10,33. Grę Łukasza Żygadły oceniono na 9,33.

Statystyki meczu:

POLSKA          BRAZYLIA

Punkty:

Bartman - 14       Theo - 11
Kubiak - 7        Sidao - 9
Kurek - 6         Giba - 9
Nowakowski – 2      Dante - 9 
Kosok - 2         Rodrigao - 6
Możdżonek - 1       Bravo - 6
Jarosz - 1        Marlon - 3

Atak:

Bartman - 13       Theo - 10
Kubiak – 7        Giba - 7
Kurek – 5         Dante - 6
Kosok - 2         Bravo - 6
Jarosz - 1        Sidao - 5
Nowakowski - 1      Rodrigao - 3
Możdżonek – 1       Marlon - 2

Asy:

 -            Giba - 2
 -            Sidao - 1
 -            Rodrigao - 1
 -            Dante – 1

Blok:

Kurek - 1         Sidao - 3
Bartman - 1        Dante - 2
Nowakowski - 1      Rodrigao - 2
             Theo - 1
             Marlon - 1

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved