Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Rewolucja w PlusLidze, będą powtórki wideo

Rewolucja w PlusLidze, będą powtórki wideo

fot. archiwum

Od sezonu 2011/2012 w rozgrywkach PlusLigi mężczyzn szykuje się mała rewolucja. Nie dość, że we wszystkich ligowych meczach stosowany będzie system challenge, to na dodatek drużyny będą mogły liczyć 14 zawodników.

Jak podaje Gazeta Pomorska prezesi klubów PlusLigi przekonali władze ligi i środowisko sędziów do wprowadzenia challengu w sezonie 2011/12 we wszystkich meczach ligowych mężczyzn. „Polsat, który transmituje mecze siatkarzy i siatkarek, a dotychczas technicznie zajmował się tym systemem, ogłosił przetarg i wybrana została oferta jednej firmy. Koszty ponieść mają po połowie PlusLiga i kluby (za mecze we własnych halach). Kwestią pozostaje cena, bo władze ligi otrzymały „polecenie” negocjacji kosztów. Niewykluczone, że rozłożą się one po 1/3, bo „do gry” chce wejść Polsat. Stacja ma portal internetowy, który chce mocno promować i dzięki temu każde spotkanie w danej kolejce będzie można (dziś na 90 procent) obejrzeć w internecie” – czytamy na stronie pomorska.pl.

Prócz tego do rozgrywek będą mogły przystąpić zespoły w skład których będzie wchodziło czternastu, a nie jak było dotychczas dwunastu zawodników. „Zapadła decyzja, że w protokole meczowym będzie mogło być 14 zawodników, w tym dwóch libero, którzy będą mogli się zmieniać nie podlegając limitowi sześciu zmian, jaki obowiązuje. Ta decyzja wiąże się też z pewną rewolucją wśród sędziów. Z 25. kandydatów ma zostać wybrana dwudziestka, która będzie gwizdać mecze w PlusLidze. Para sędziów np. na mecz Delecty z Treflem Sopot w 2. kolejce w Bydgoszczy (Trefl poprosił o zamianę gospodarzy) z listy przygotowanej w K-PZPS wybierze sobie sama sędziów pomocniczych (sekretarza i liniowych). A dotychczasowy liniowy rezerwowy, który nie otrzymywał żadnej gratyfikacji, a był potrzebny, by zastąpić kolegę odsuniętego przez głównego arbitra np. za stronniczość, teraz zajmie się tzw. protokołem libero. I otrzyma zapłatę jak wszyscy pozostali” – napisała Gazeta Pomorska.

źródło: inf. własna, pomorska.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved