Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Nowakowski: Nadal jestem dobrej myśli

Piotr Nowakowski: Nadal jestem dobrej myśli

fot. archiwum

Niezbyt dobrą grę polskiego zespołu w ostatnim meczu biało-czerwonych w fazie grupowej podkreślił środkowy reprezentacji Polski. - Nie szło nam w ogóle i w żadnym elemencie praktycznie nie istnieliśmy - powiedział po spotkaniu Piotr Nowakowski.

Po pierwszym wyrównanym spotkaniu z reprezentacją Brazylii w kolejnym, rozgrywanym w katowickim Spodku meczu biało-czerwoni zaprezentowali zupełnie inną grę. Uwagę zwracała wyraźna dominacja Canarinhos w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Ostatecznie goście pewnie zwyciężyli w trzech setach, kończąc rundę zasadniczą na pozycji lidera grupy A. siatkarskiej Ligi Światowej. W czym należy upatrywać przyczyny nie tylko porażki Polaków, ale i niemal całkowitej zmiany obrazu gry? – Nie mam pojęcia, co mogło dziś zadecydować o takim wyniku. Drużyna z Brazylii grała wyśmienite spotkanie, wszystko im wychodziło, a nam nie szło w ogóle i w żadnym elemencie praktycznie nie istnieliśmy – mówił po meczu Piotr Nowakowski .

Statystyka spotkań Polski z Brazylią przemawia zdecydowanie na korzyść Canarinhos, w ostatnich latach w meczach rangi mistrzowskiej czy spotkaniach rozgrywanych właśnie w ramach Ligi Światowej Polakom nie udało się pokonać Brazylijczyków. Praktycznie od 2002r. trwa pechowa passa biało-czerwonych w starciach z zespołem Bernerdo Rezende. Ostatnio na parkietach Ligi Światowej Polska zwyciężyła z Brazylią po tie- breaku, a miało to miejsce właśnie w 2002r., od tego czasu nasza reprezentacja nie pokonała utytułowanych rywali w meczach o podobnej stawce. Pozytywów rywalizacji z Brazylijczykami szukał Piotr Nowakowski , wspominając ostatnią wygraną Polski z Brazylią. – Polska nie pokonała Brazylii w meczu o punkty, ale raz się udało wygrać, na meczu otwarcia w Gdańsku – zaznaczył zawodnik, dodając, że faktycznie wizja spotkań z Canarinhos nie działa na biało-czerwonych paraliżująco – Nie ma żadnego paraliżu, po prostu jest to drużyna doświadczonych zawodników, zgranych ze sobą i żadnej ekipie nie jest łatwo wygrać z Brazylijczykami.

Mając zapewniony awans, jako organizator, do Final Eigt Ligi Światowej w Gdańsku, biało-czerwoni w meczach ostatniej kolejki fazy grupowej nie byli obciążeni szczególną presją. – Można tak powiedzieć, ale nie do końca tak było. Bo nie podchodziliśmy do tych spotkań z myślą, że mamy już Final Eight, chcieliśmy walczyć w każdym meczu, wygrywać każde spotkanie po to, aby przygotować się jak najlepiej pod kątem tych spotkań w Gdańsku, które nas czekają już niedługo i na pewno nie było mowy o żadnym rozluźnieniu ani podejściu do meczu na ludzie, bo to nie byłoby dobre dla nas – mówił środkowy biało-czerwonych. Dodatkową mobilizacją dla zespołu z pewnością byli też licznie zgromadzeni polscy kibice, również Piotr Nowakowski nawiązał do słynnej magii katowickiego Spodka – Z każdej strony otaczają nas fani, nie ma wolnych przestrzeni, gdzie nie śmigałby kibic i praktycznie na każdym meczu hala jest pełna po brzegi – mówił zawodnik. Dla naszego środkowego tegoroczne spotkania z Brazylią były też pewnego rodzaju debiutem, jak przyznał sam zawodnik dotychczas nie miał okazji występowania w katowickiej hali. – Grałem tutaj drugi raz, w pierwszym meczu z Brazylią był mój debiut także przede wszystkim mogę powiedzieć, że bardzo mi się tutaj podobało, ta atmosfera sprawiła, że grało się naprawdę dobrze zarówno nam, jak i Brazylijczykom – dodał środkowy reprezentacji Polski.Teraz podopiecznych Andrea Anastasiego czekają już przygotowania do rozgrywek rozstrzygających. Na co, zdaniem Piotra Nowakowskiego , stać polską reprezentację w Final Eight siatkarskiej Ligi Światowej? – Mimo tej dzisiejszej porażki nadal jestem dobrej myśli. Życzę sobie, abyśmy grali z każdym innym przeciwnikiem tak jak we wczorajszym spotkaniu i myślę, że przy odrobinie szczęścia uda nam się nawiązać walkę – zakończył zawodnik.

* z Piotrem Nowakowskim rozmawiała Edyta Bańka (Strefa Siatkówki)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved