Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Piotr Gruszka: Na finały jedziemy z podniesioną głową

Piotr Gruszka: Na finały jedziemy z podniesioną głową

fot. archiwum

Słaba dyspozycja polskich siatkarzy oraz bardzo dobra gra Brazylii złożyły się na wczorajszą przegraną biało-czerwonych w trzech setach. - To był bardzo dobry mecz w wykonaniu gości. Potwierdzili , że są najlepszą drużyną na świecie - powiedział Piotr Gruszka.

– Brazylijczycy nie musieli tutaj nic udowadniać. Wiedzą, że są najlepsi i mimo tego, że grali nieco zmienionym składem, potrafili pewnie zwyciężyć – podsumował Piotr Gruszka, który drugie spotkanie swoich kolegów z reprezentacją Brazylii oglądał z trybun katowickiego „Spodka”.

– To był bardzo dobry mecz w wykonaniu gości. Potwierdzili , że są najlepszą drużyną na świecie. W dodatku będąc pewnym awansu, mogli pozwolić sobie na sprawdzenie wszystkich zawodników. Na pewno cały skład jest w znakomitej formie – ocenił rywali.

– Taka porażka może trochę zostać w głowie, ale myślę, że chłopaki szybko o niej zapomną poprzez ciężką pracę. Trochę szkoda, że był to ostatni mecz przed finałem. Na pewno nie zapomnieliśmy, jak się gra w siatkówkę. Myślę, że pokazaliśmy to w przeciągu tych meczów rozegranych w rundzie interkontynentalnej. Takie słabsze mecze po prostu się czasem zdarzają – tłumaczył Gruszka.Przed Polakami teraz prawdziwy sprawdzian, bowiem w najbliższym tygodniu czekają ich finałowe rozgrywki. W hali na granicy Gdańska i Sopotu zmierzy się osiem najlepszych drużyn tegorocznej Ligi Światowej. – Jeżeli chce się być najlepszym, to trzeba walczyć i wygrywać. Na finały jedziemy z podniesioną głową i zrobimy wszystko, żeby wypaść jak najlepiej – zakończył kapitan reprezentacji Polski.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved