Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Michał Bąkiewicz: Jesteśmy na siebie źli

Michał Bąkiewicz: Jesteśmy na siebie źli

fot. archiwum

Jest nam bardzo przykro i delikatnie mówiąc, jesteśmy źli na siebie, ponieważ zagraliśmy najsłabsze spotkanie w tej edycji Ligi Światowej - powiedział na pomeczowej konferencji prasowej kapitan reprezentacji Polski, Michał Bąkiewicz.

– Z drugiej strony należy podziwiać reprezentację Brazylii, bowiem dzisiaj nie pozwoliła nam na nic. Nie mogliśmy rozwinąć skrzydeł i grać swojej gry. Gratuluję przeciwnikom wspaniałego meczu – stwierdził popularny „Bąku”.

Reprezentacja „Canarinhos” nie popełniała błędów w swojej grze, a w dodatku kończyła mnóstwo ataków oraz skutecznie zagrywała, sprawiając niekiedy olbrzymie kłopoty polskim zawodnikom. – Z całą pewnością mogę powiedzieć, że był to najlepszy mecz naszej reprezentacji w Lidze Światowej – stwierdził kapitan „kanarkowych”, Giba i dodał: – Graliśmy bardzo dobrze w przyjęciu, a na kontrze nie skończyliśmy praktycznie tylko kilku ataków. Również dobrze zagrywaliśmy.

W dzisiejszym meczu trener Bernardo Rezende dał od początku spotkania szansę nominalnie drugiemu rozgrywającemu – Marlonowi, a ten odpłacił się, zdobywając MVP spotkania. Ponadto od początku zagrał też Rodrigao. – Pokazaliśmy, że mamy szeroki skład. Każdy z zawodników może wejść na boisko i dobrze grać. To bardzo ważne w perspektywie rozgrywek finałowych, które odbędą się już w przyszłym tygodniu. Mam nadzieję, że wszystko będzie dobrze.– Popełniliśmy dzisiaj masę własnych błędów. Mimo tego, że przeciwnik jest najlepszy na świecie, my zagraliśmy bardzo źle. Nie podjęliśmy walki. Mam nadzieję, że to był pierwszy i ostatni raz – krótko podsumował mecz, trener Polaków – Andrea Anastasi.

Trener Bernardo Rezende, podobnie jak Giba wyrażał olbrzymią radość z tego, że ma równy i silny zespół. – To dobrze, że wszyscy zawodnicy są zdrowi i w dobrej formie. Dzisiejszy mecz był bardzo dobry w naszym wykonaniu. Wychodziło nam wszystko. Siatkówka jest grą błędów i wcale nie powiedziałbym, że Polacy dzisiaj zagrali bardzo słabo. Po prostu popełnili ich za dużo, a my potrafiliśmy to wykorzystać – zakończył Rezende.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved