Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Finowie zakończyli rozgrywki wygraną

LŚ, gr. C: Finowie zakończyli rozgrywki wygraną

Podopieczni Daniela Castellaniego zakończyli występy w Lidze Światowej zwycięstwem nad Portugalią. Obydwu ekip zabraknie jednak w finale tych rozgrywek, gdyż w grupie C zajęły dwa ostatnie miejsca.

Portugalia rozpoczęła dobrze pierwszego seta i uzyskała kilkupunktową przewagę dzięki dobrej zagrywce i atakom. Na pierwszej przerwie technicznej to goście prowadzili dwoma punktami, ale Finowie odpowiedzieli potężnymi atakami przejmując inicjatywę i ostatecznie to oni triumfowali (25:21).

Drugą partię Finlandia rozpoczęła od dobrej gry. Doskonałe serwisy Antti Siltali mocno utrudniały przyjęcie przyjezdnym. Portugalczycy zbliżyli się do gospodarzy, ale to nie wystarczyło aby szala zwycięstwa przechyliła się na ich stronę.

Na początku trzeciego seta Finlandia nadal dominowała, ale Portugalczycy nie zamierzali się poddać. Zdołali wyrównać (9:9), ale gospodarze nie pozwolili przejąć inicjatywy. Portugalczycy stawiali opór i walczyli o każdy punkt, jednak Finowie pewnie zmierzali po zwycięstwo. Wygrywając 3:0 podopieczni trenera Castellaniego zakończyli swój występ w tegorocznej Lidze Światowej.

Finlandia rozpoczęła grę z dobrą energią. Portugalczycy mieli swoje momenty, ale nie potrafili zatrzymać gospodarzy przed odniesieniem zwycięstwa.

Najlepiej punktujący zawodnik tegorocznej Ligi Światowej, Fin Mikko Oivanen zdobył 16 punktów, Antti Siltala był również w dobrej formie kończąc spotkanie z 14 punktami.

Finlandia – Portugalia 3:0
(25:21, 25:21, 25:22)

Składy drużyn:
Finlandia: Esko (4), Siltala (14), Hietanen (11), Oivanen Mikko (16), Shumov (5), Oivanen Matti (7), Roininen (libero) oraz Tervaportti, Tuominen i Sivula (1)
Portugalia: Silva (4), Malveiro (8), Violas (1), Sequeira (9), Cruz (7), Santos (6), Teixeira (libero) oraz Ferreira (3), Fidalgo, Gaspar (8) i Simoes

Po meczu powiedzieli:
Daniel Castellani
(trener reprezentacji Finlandii): – Nasza gra poprawiała się, a forma rosła krok po kroku z każdym kolejnym weekendem Ligi Światowej. Jest teraz o wiele lepsza niż na początku Ligi Światowej. Oczywiście czuję się źle z tym, że nie zakwalifikowaliśmy się do finałów, ale takie jest życie, teraz czekamy na mistrzostwa Europy.

Mikko Esko (kapitan reprezentacji Finlandii): – Tym razem zaczęliśmy już nieźle. Zagraliśmy agresywnie i naprawdę zależało nam na wygraniu ostatniego meczu przed własną publicznością. Graliśmy z dobrym samopoczuciem, teraz naprawdę lubimy grać.

Juan Diaz (trener reprezentacji Portugalii): – Finlandia zagrała dobre spotkanie, bardzo stabilne i spokojne. Nie czuła presji w tym meczu. Nasze ataki i bloki nie były tym razem wystarczająco dobre. Mieliśmy również wiele problemów z zagrywką Finów.

Flavio Cruz (kapitan reprezentacji Portugalii): – Nie udało się nam wejść w grę tak jak wczoraj. Finlandia grała inaczej niż w pierwszym meczu i właśnie to sprawiło nam wiele trudności. Nasze zagrywki i bloki nie były wystarczająco dobre.