Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Dante Amaral: Jestem otwarty na propozycje

Dante Amaral: Jestem otwarty na propozycje

fot. archiwum

Dante Amaral rzadko występował w tegorocznych rozgrywkach Ligi Światowej. W Katowicach długo mogliśmy oglądać tego zawodnika na parkiecie. - Liga Światowa dzieli się na dwie części. Przed nami ta druga - powiedział w wywiadzie dla www.plusliga.pl.

Wracasz po przerwie do reprezentacji. Jak się czujesz?
– Czuję się bardzo dobrze. Bardzo miło jest wrócić tutaj do Katowic, ponieważ mam stąd bardzo miłe wspomnienia. Właśnie tutaj zdobyliśmy pierwszy złoty medal Ligi Światowej w 2001 roku. Zawsze cieszymy się, kiedy możemy tu wrócić. Nie można zapomnieć o kibicach, którzy w Katowicach są naprawdę wspaniali. Tworzą bardzo dobrą atmosferę. Moim zdaniem, nigdzie indziej na świecie, takiej się nie spotka. Poza tym, w całych rozgrywkach jest bardzo dobra organizacja turnieju.

Kto Twoim zdaniem będzie zwycięzcą tegorocznej edycji Ligi Światowej, kto znajdzie się w pierwszej czwórce?
– Wierzę, że wygra Brazylia, ale finał to finał. Zawsze w szatni rozmawiamy, że Liga Światowa dzieli się na dwie części: na rundę przed finałem i rundę finałową. Teraz zaczyna się nowy etap. Rosja gra do tej pory bardzo dobrze. Nie przegrali żadnego spotkania. Oni są naprawdę mocną drużyną.

Rosjan znasz bardzo dobrze. Grałeś ostatnie trzy sezony w lidze rosyjskiej. Jak się czułeś w Rosji?
– Tak, rzeczywiście znam ich całkiem dobrze (śmiech). W Rosji nie było tak źle. Przyzwyczaiłem się do tamtejszej atmosfery. Skończyłem jednak kontrakt w Dynamie Moskwa i następny sezon spędzę w Brazylii.Wracasz do Brazylii, bo miałeś już dosyć grania w obcej lidze?
– Nie. Tęskniłem za rodziną, która pozostała w kraju. Poza domem rodzinnym spędziłem trzy lata. Po zakończeniu sezonu w Rosji, miesiąc spędziłem w domu i postanowiłem następny rok spędzić w ojczyźnie z rodziną.

Czy kiedykolwiek rozważałeś grę w polskiej lidze? Takich wspaniałych kibiców, spotykałbyś co tydzień w ligowych spotkaniach.
– Oczywiście. Tutaj jest wspaniała publiczność. Nie wiem, może w następnym sezonie tutaj zagram (śmiech). Jestem otwarty. To jednak nie zależy ode mnie, tylko od mojego klubu.

* Dorota Szturm de Hirszfeld (plusliga.pl)
* więcej w serwisie plusliga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-07-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved