Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mariusz Kowalski nowym trenerem Avii Świdnik

Mariusz Kowalski nowym trenerem Avii Świdnik

fot. archiwum

Świdniczanie mają już nowego trenera. Funkcję szkoleniowca Avii w nadchodzącym sezonie będzie pełnił były już libero zespołu, Mariusz Kowalski. Zadaniem trenera będzie walka o powrót do pierwszoligowych rozgrywek.

Świdniczanie z zapleczem ekstraklasy pożegnali się w zakończonym niedawno sezonie. Włodarze Avii starali się jeszcze powrócić do pierwszej ligi, na co nadzieję dawała im perspektywa rozmów o ewentualnych zmianach w tych rozgrywkach. Z racji tego, że termin zgłaszania zespołów do ligi upływa 15 lipca, gra Avii w II lidze jest przesądzona.

W związku ze spadkiem zespołu do niższej klasy rozgrywkowej, ze świdnickim klubem rozstało się kilku zawodników. W drużynie zdecydowali się pozostać Marcin Jarosz, Wojciech Pawłowski, Michał Baranowski, Piort Milewski i Rafał Gosik. – Ci gracze podpisali roczne kontrakty – zapewnił prezes klubu Marian Chałas.

Włodarze klubu funkcję trenera zdecydowali się powierzyć Mariuszowi Kowalskemu, który początkowo przymierzany był do stanowiska asystenta pierwszego szkoleniowca. Dotychczasowy libero drużyny w ostatnich dniach prowadził już zajęcia z zawodnikami. Kowalski, w poprzednim sezonie występując na boiskach pierwszej ligi był najstarszym graczem w polskiej zawodowej siatkówce. Urodzony w 1972 roku w Krakowie siatkarz występował w Hutniku Kraków (1988-1995), Wawelu Kraków (1994-1998), Okocimskim Brzesko (1998-2000), Jokerze Piła (2004-2006) i Avii Świdnik (2000-2004), (2007-2011). Na początku swojej kariery grał jako przyjmujący, później jako libero.źródło: aspsaviaswidnik.pl, Dziennik Wschodni

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved