Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Mistrzynie Polski w warszawskim Torwarze?

Mistrzynie Polski w warszawskim Torwarze?

fot. archiwum

Czy Bank BPS Muszynianka Fakro będzie rozgrywać swoje mecze w Lidze Mistrzyń na warszawskim Torwarze? Klub nie wykluczył takiego rozwiązania. Nie od dziś wiadomo, że niewielka hala w Muszynie ledwo spełnia standardy rozgrywek pucharowych.

Jak udało się dowiedzieć portalowi SportoweFakty.pl, mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, Bank BPS Muszynianka Fakro Muszyna, rozważają grę w europejskich pucharach nie w swojej hali przy ulicy Rynek 13, lecz na warszawskim Torwarze.

Licząca niecałe 5 tys. mieszkańców Muszyna w powiecie nowosądeckim doczekała się eksportowego klubu w żeńskiej siatkówce w naszym kraju. Niestety jak na razie hala, w której rozgrywa swoje mecze ligowe, a w przyszłym sezonie również pucharowe, ledwo spełnia wymogi rozgrywek europejskich. Hala przy ulicy Rynek 13 warunkowo została dopuszczona do Ligi Mistrzyń w ubiegłym roku. Oficjalnie może zasiąść w niej 1000 osób, faktycznie nieco więcej. Minimum, jakie wyznaczyła federacja europejskiej siatkówki, to 1,5 tys.

Rozwiązanie to ze względów marketingowych wydaje się przemyślane – znacznie większa rzesza kibiców mogłaby obejrzeć w akcji najlepsze polskie i znakomite zagraniczne zawodniczki. A o obecność w Warszawie wiernych fanów Banku BPS siatkarki tej drużyny mogą być spokojne. Ci od dawna już jeżdżą za swoimi ulubienicami po całym kraju.Autor: Paweł Sala – SportoweFakty.pl

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved