Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > AZS Politechnika Radomska jednak w I lidze

AZS Politechnika Radomska jednak w I lidze

fot. archiwum

Wbrew wcześniejszym informacjom siatkarki AZS-u Politechniki Radomskiej zagrają w przyszłym sezonie na zapleczu ekstraklasy. Ostatecznie miejsce w I-ligowych rozgrywkach akademiczki z Radomia przejmą od Gedanii Żukowo.

Mimo trudności, decyzji władz miasta o cięciach w systemie stypendialnym dla sportowców, a siatkarek zwłaszcza, zdecydowaliśmy się jednak na realizacje tego pomysłu. Potwierdzam, w Radomiu powstanie zespół siatkówki kobiet, który od nowego sezonu zagra w I lidze. W wyniku porozumienia miejsce na zapleczu ekstraklasy przejmiemy od Gedanii, a w zamian oddamy im prawo gry w II lidze. Wszystko jest już ustalone. Brakuje tylko podpisów pod dokumentem, który będzie parafowany najszybciej jak to będzie możliwe. Czekam na faks od Gedanii. Z tego co wiem włodarze tamtejszego klubu już podpisali decyzję. Myślę, że jeszcze w tym tygodniu wszystko będzie załatwione – powiedział na łamach radomskiej Gazety Wyborczej prezes Kupidura.

Wiele wskazuje, że w rozgrywkach I ligi drużyna zagra pod nazwą "Jadar Politechnika Radom". Prezes Kupidura podkreśla jednak, że jest robocza wersja. – A to dlatego, że w nazwie może pojawić się kolejny człon, bo być może pojawi się inny sponsor zainteresowany współpracą z nami – oznajmił właściciel Jadaru. Trenerem zespołu ma być – i tu niespodzianka – były rozgrywający pierwszoligowego zespołu Jadaru Łukasz Kruk. W sztabie szkoleniowym nie zabraknie miejsca dla Roberta Grzanki, który oprócz obowiązków trenerskich będzie piastował także funkcję dyrektora klubu. Dla obu panów praca w sztabie szkoleniowym siatkarskiej ekipy kobiet będzie prawdziwym debiutem w tej roli.

Tymczasem potwierdziło się, że autonomiczna sekcja piłki siatkowej powstanie na bazie istniejącej spółki Jadar Sport. Władze Politechniki wesprą projekt, udostępniając nieodpłatnie swoje obiekty na siedzibę klubu, treningi i mecze mistrzowskie.* więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet, II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved