Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Silesia Volley: Pozostały dwie niewiadome

Silesia Volley: Pozostały dwie niewiadome

fot. archiwum

Trwa budowa składu Silesii Volley na sezon 2010/2011. W drużynie Sebastiana Michalaka trzon zespołu pozostał bez zmian. Obecnie kadra liczy dziesięć zawodniczek. Pozostały dwa wolne wakaty na pozycji atakującej i przyjmującej.

– Po konsultacji z trenerem Michalakiem rozmawiamy z zawodniczkami, które mogą uzupełnić naszą dwunastką. Chcielibyśmy zamknąć temat w najbliższym czasie, żeby ze spokojem każdy mógł pojechać na wakacje – powiedział Sławomir Pawlak, menadżer zespołu. Po zakończeniu sezonu zespół opuściły Iwona Kandora, Mariola Wojtowicz i Justyna Ordak, które nie przyjęły nowych propozycji kontraktowych. – Klub Silesia Volley ma minimalnie niższy budżet natomiast stabilny, zdecydowaliśmy postawić na zawodniczki które są z nami już kilka sezonów, a nie robić „kominów płacowych" – powiedział Pawlak – Budujemy zespół, który będzie w stanie powalczyć o miejsce równie dobre jak w ubiegłym sezonie – dodał na koniec.

Na pozycji rozgrywającej prócz Kasi Wawrzyniak, zagra Iza Soja, która przez ostatnich kilka sezonów reprezentowała barwy Płomienia Sosnowiec. Libero w sezonie 2011/2012 będzie wychowanka MOSiR Mysłowice, Beata Gałek. Na środku za Dorotę Ciechnowską zagra reprezentantka Polski juniorek Sylwia Andrysiak, a na przyjęciu – Basia Adamska, która przez ostanie kilka sezonów grała w naszym drugim zespole – powiedział szkoleniowiec Silesii, Sebastian Michalak. – Poszukujemy jeszcze zawodniczki z mocnym przyjęciem i atakującej – dodał.

Zespół przygotowania do sezonu rozpocznie jeszcze w lipcu. Na początku sierpnia zawodniczki wyjadą na obóz kondycyjny do Żabnicy. Natomiast pod koniec miesiąca wyjadą na krótkie zgrupowanie do Czchowa. Po nim planowane są mecze sparingowe oraz udział w kilku turniejach towarzyskich. Pierwsze spotkanie zawodniczek z kibicami będzie miało miejsce najprawdopodobniej we wrześniu, podczas organizowanego w Chorzowie festynu dla mieszkańców.źródło: silesiavolley.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved