Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Radosław Zbierski wzmacnia przyjęcie KPS Jadar Siedlce

Radosław Zbierski wzmacnia przyjęcie KPS Jadar Siedlce

fot. archiwum

Beniaminek pierwszej ligi, KPS Siedlce, zakończył kompletowanie przyjmujących na najbliższy sezon. Ostatnim i najgłośniejszym zarazem wzmocnieniem na tej pozycji jest podpisanie kontraktu z Radosławem Zbierskim.

23-letni przyjmujący ostatnie trzy lata spędził w Jokerze Piła, w którym grał rolę niezaprzeczalnego lidera formacji przyjmujących drużyny. Nowy nabytek mierzy 191 centymetrów wzrostu, piłkę atakuje z pułapu 345 centymetrów. Poprzez swój styl gry i parametry fizyczne, Zbierski często porównywany jest do świeżo upieczonej gwiazdy reprezentacji, jaką jest Michał Kubiak (obaj siatkarze grali razem w pierwszoligowym KS Poznań, z którym walczyli w barażach o awans do PlusLigi). Także z Jokerem przyjmujący miał okazję zagrać o awans.

– Zbierski to zawodnik świetnie wyszkolony technicznie – przed nim ciekawa perspektywa – powiedział menedżer zespołu, Paweł Burzec i dodał: – Taki skład osobowy gwarantuje nam ekipę wojowników, jaką będzie w przyszłym sezonie KPS Jadar Siedlce.

Cieszę się, że możemy przywitać Radka wśród nas – powiedział przyjmujący KPS, Paweł Łęgowski – Jego pozyskanie na pewno znacznie poprawi poziom sportowy naszego zespołu, no, a dla mnie będzie bardzo wymagającym rywalem w walce o pozycję na boisku.Radosław Zbierski może pochwalić się także ogromnymi sukcesami na polu siatkówki plażowej. Za przykłady niech wystarczą tytuły mistrza Europy do lat 18 (wywalczony na Ukrainie w parze z Michałem Żurkiem ), piąte miejsce mistrzostw świata, czy mistrzostwo Polski kadetów i wicemistrzostwo juniorów.

W hali, poza dwukrotną walką o PlusLigę, największymi sukcesami Zbierskiego są wysokie miejsca w mistrzostwach Polski juniorów i kadetów. Zawodnik ten to siatkarz wyróżniający się na boisku kompletnością – ogromna siła ataku nie przeszkadza mu w utrzymaniu doskonałych statystyk przyjęcia. Imponuje także zasięg ataku (345 centymetrów), który – przy stosunkowo niewielkim wzroście zawodnika – jest w stanie zaskoczyć wielu rywali.

źródło: kps.siedlce.pl, matchball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved