Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > Wietnamki najlepsze w fazie grupowej Klubowych Mistrzostw Azji

Wietnamki najlepsze w fazie grupowej Klubowych Mistrzostw Azji

Po raz piąty w Wietnamie, a po raz trzeci w prowincji Vinh Phuc odbywają się Klubowe Mistrzostwa Azji siatkarek. Osiem drużyn walczy o miano najlepszego zespołu na kontynencie azjatyckim i prawo udziału w Klubowych Mistrzostwach Świata.

Siatkarki reprezentujące osiem azjatyckich krajów zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. W pierwszych trzech dniach rywalizacji w Klubowych Mistrzostwach Azji rozegrano spotkania, które pozwoliły na rozstawienie drużyn w meczach ćwierćfinałowych.

W rozegranych do tej pory spotkaniach, zdecydowanie najlepiej wypadły siatkarki wietnamskiego Thongtinlienviet Bank, które odnosząc trzy zwycięstwa (w tym z japońskim Kensyokai Red Hearts) nie straciły nawet seta. Podopieczne trenera Pham Van Longa wygrały rywalizację w grupie A, a ich ostatni mecz z Perspolisse oglądało aż 2200 kibiców. W grupie B natomiast najlepsze okazały się mistrzynie Chin – Tianjin Bridgestone. Trener Liu Xiaoming przywiózł na wietnamski turniej zaledwie 10 siatkarek, a jego drużyna ma już na swoim koncie niespodziewaną porażkę (2:3) z kazachskim Zhetyssu. Pierwsze miejsce w grupie eliminacyjnej Chinki zapewniły sobie dopiero w ostatnim meczu po wygranej 3:1 z Chang.

Poziomem sportowym zdecydowanie odstają dwie drużyny, które zajęły ostatnie miejsca w grupach eliminacyjnych. Filipinkom z Shakeys oraz indonezyjkom z Garuda nie udało się do tej pory wygrać nawet seta. W zespole z Indonezji występuje najmłodsza siatkarka całego turnieju – zaledwie 16-letnia Wilda Sugandi.

W najdziwniejszych dla polskiego kibica strojach występują zawodniczki irańskiego Perspolisse, które ze względów religijnych podczas spotkań mają odsłonięte jedynie twarze i dłonie. To nie przeszkodziło im jednak w wygranej 3:0 z filipińskim Shakeys oraz urwanie aż dwóch setów Japonkom z Kensyokai Red Hearts.