Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Dariusz Daszkiewicz odchodzi z Farta, odrzucił też ofertę Avii

Dariusz Daszkiewicz odchodzi z Farta, odrzucił też ofertę Avii

fot. archiwum

Trener Dariusz Daszkiewicz opuszcza Kielce. Popularny i lubiany trener żegna się z Kielcami. Z Fartem dokonał historycznego wyczynu - w ciągu trzech lat awansował do siatkarskiej ekstraklasy. Daszkiewicz odrzucił ofertę drugoligowej Avii Świdnik.

Dariusz Daszkiewicz, który awansował z siatkarzami Farta w ciągu trzech sezonów z drugiej ligi do PlusLigi, definitywnie żegna się z Kielcami. – Rozmawiałem z prezesem Farta Mirosławem Szczukiewiczem, ale nie widzi mnie już w klubie, więc nic mnie już w Kielcach nie trzyma – powiedział Daszkiewicz.

44-letni Dariusz Daszkiewicz mieszka na stałe w Oświęcimiu. Do Kielc trafił w 2007 roku za namową prezesa Świętokrzyskiego Związku Siatkówki Jacka Sęka i bardzo zaangażowanego wtedy w rozwój siatkówki w Kielcach księdza Grzegorza Dudka.

Daszkiewicz, dzięki zaangażowaniu finansowemu właściciela Farta Mirosława Szczukiewicza, zbudował w Kielcach ciekawy zespół, który w ciągu dwóch sezonów awansował do pierwszej ligi, a jako beniaminek tych rozgrywek w 2010 roku dokonał historycznego wyczynu i awansował do PlusLigi. Fart wygrał w maju 2010 roku pamiętny, bardzo dramatyczny mecz z Treflem w Gdańsku i kielczanie znaleźli się w siatkarskiej elicie.Fart, absolutny beniaminek siatkarskiej ekstraklasy, której w Kielcach nie było nigdy wcześniej, w sezonie zasadniczym spisywał się dobrze, ale gdy przegrał rywalizację o utrzymanie z AZS Olsztyn i pierwszy mecz play out z Pamapolem Wieluń, Daszkiewicz został zdymisjonowany i zastąpił go Grzegorz Wagner. Następca Daszkiewicza wygrał rywalizację z Wieluniem, a potem baraże z wicemistrzem pierwszej ligi Jadarem Radom i utrzymał się w PlusLidze. Prezes Szczukiewicz i trener Daszkiewicz mieli spotkać się po sezonie w sprawie dalszej współpracy. Takie spotkanie odbyło się w ostatnich dniach. – Rozmawiałem z prezesem Szczukiewiczem, ale nie miał dla mnie żadnej propozycji, więc żegnam się z Kielcami. Co będę robił? Na razie nie wiem. Otrzymałem propozycję pracy z Avii Świdnik, ale jej nie przyjąłem. Szkoda odchodzić z Kielc, bo zżyłem się tutaj z ludźmi, dzięki wsparciu miasta robiliśmy fajne rzeczy dla siatkówki. Ale takie jest życie trenera. Jesteś tam, gdzie cię chcą – stwierdził na koniec trener Daszkiewicz.

* autor: Sławomir Stachura – Echo Dnia

źródło: Echo Dnia

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-21

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved