Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Tomasz Wieczorek i Dawid Popek najlepsi w Krakowie

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek najlepsi w Krakowie

fot. archiwum

Tomasz Wieczorek i Dawid Popek triumfowali w niedzielę 19 czerwca w IV Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej Mężczyzn o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa z pulą nagród 20 tysięcy złotych. W finale pokonali opolską parę Patryk Fogel/Adam Parcej.

W meczu o 3. miejsce Norbert Okuń z Warszawy i Adam Łukasik ze Starych Jabłonek wygrali z duetem Artur Bagiński (Sosnowiec)/Marcin Kantor (Dąbrowa Górnicza) 2-1 (18-21, 22-20, 20-18).

Wieczorek i Popek, którzy są liderami rankingu PZPS zwyciężyli już w trzecim z rzędu turnieju cyklu Grand Prix. Wcześniej stanęli na najwyższym podium w Toruniu i we Wrześni. – Poziom zawodów był wysoki mimo, że w tym samy czasie odbywała się także impreza w Poznaniu – powiedział Tomasz Wieczorek. W czołówce znalazły się tylko dwie rozstawione par, oprócz nas tylko Okuń/Łukasik, Sześć pozostałych nie wytrzymało konkurencji ekip z eliminacji.

Za kilka dni wybieramy się do Kozienic na Puchar Polski – dodał Dawid Popek, nie ukrywając zadowolenia z premii 4 400 zł (do podziału na dwóch) i kolejnych 200 punktów rankingowych.Największą niespodzianką krakowskich zmagań był na pewno awans do finału pary Fogel/Parcej. Zanim zmierzyli się w decydującym spotkaniu z głównymi faworytami, odnieśli aż sześć zwycięstw – dwa w eliminacjach i cztery w turnieju głównym. Rozprawiając się gładko z grającymi z „trójką" Michałem Matyją i Marcinem Nowakiem znacznie ułatwili sobie drogę do półfinału. W którym po raz drugi podczas IV GP odprawili „z kwitkiem" Okunia i Łukasika (nr 6).

Mający za sobą 2-letni staż na piaszczystych boiskach Kalifornii Norbert Okuń i jego partner Adam Łukasik ze stolicy polskiej siatkówki plażowej, czyli Starych Jabłonek, goszczących od lat World Tour postarali się o fascynujący scenariusz widowiska, którego stawką była 3. lokata. Po przegraniu z Arturem Bagińskim i Marcin Kantorem pierwszego w drugim rozpoczęli fantastyczny pościg od stanu 17-20. Znakomicie serwował Łukasik, ogromnego napięcia nie wytrzymał natomiast Kantor, posyłając piłkę w aut i tym sposobem doszło do tie-breaka. W tej części meczu Okuń/Łukasik prowadzili 14-11 i do pełni szczęścia potrzebowali zaledwie jednego punktu. Przeciwnicy odrobili straty, ale w dramatycznej końcówce znów zabrakło im zimnej krwi. Długo analizowali później popełnione błędy. – Żyję „plażówką", co roku podglądam najlepszych, uczę się też żywiołowego dopingu, do którego próbowałem zachęcić kibiców w Krakowie. Luz i fantazja pozwoliły nam zajść tak daleko – mówił Adam Łukasik, być może od jesieni siatkarz pierwszoligowej Wandy.

mecz o 3. miejsce:
Okuń/Łukasik – Bagiński/Kantor 2:1
(18:21, 22:20, 20:18)

finał:
Wieczorek/Popek – Fogel/Parcej 2:0
(21:15, 21:18)

Czołówka klasyfikacji turnieju w Krakowie:

1. Wieczorek Tomasz / Popek Dawid
2. Fogel Patryk / Parcej Adam
3. Okuń Norbert / Łukasik Adam
4. Bagiński Artur / Kantor Marcin
5-6. Matusiak Rafał / Sińczak Tomasz
Brożyniak Jędrzej / Dzikowicz Bartłomiej
7-8. Lech Jarosław / Guz Jakub
Bernyś Michał / Księżarek Bartosz

źródło: zis.krakow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved