Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Polacy lepsi w każdym elemencie, błędy własne przyczyną porażki

Polacy lepsi w każdym elemencie, błędy własne przyczyną porażki

We wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła dziś statystycznie lepsi byli podopieczni Andrea Anastasiego. Mimo wysokiej efektywności zagrań Polacy ostatecznie przegrali, popełniając aż 36 niewymuszonych błędów własnych.

Przy wyrównanej grze na siatce i przyjęciu na zbliżonym poziomie to właśnie punkty oddane przez biało-czerwonych po niewymuszonych błędach własnych w znacznym stopniu przechyliły szalę zwycięstwa na stronę Amerykanów. Gospodarze także nie ustrzegli się błędów, oddając naszej reprezentacji w ten sposób 21 ‘oczek’ przy otrzymanych 36.

Podobnie jak we wczorajszym spotkaniu najjaśniejszą postacią naszej reprezentacji był Zbigniew Bartman. Na przestrzeni czterosetowego meczu polski atakujący zdobył 19 punktów, zostając najlepiej punktującym z biało-czerwonych. Nieznacznie niższy wynik uzyskał Piotr Nowakowski, kończąc spotkanie z dorobkiem 15. ‘oczek’ na swoim koncie. Rezultaty kolejnych biało-czerwonych w rankingu zdobyczy punktowych wyglądały identycznie: Bartosz Kurek i Marcin Możdżonek zdobyli po 10 punktów. W zespole mistrzów olimpijskich zdecydowanym liderem był zdobywca – Matthew Anderson (20 punktów). Zdecydowanie niższy wynik zanotował kolejny z Amerykanów – William Priddy zakończył mecz z wynikiem 10. ‘oczek’.

Zdobycze punktowe znalazły swoje odzwierciedlenie w efektywności zagrań w ataku. Zbigniew Bartman w 35. próbach zdobył 18 punktów, kończąc spotkanie z notą 51,43% za efektywność zagrań. Drugi ze sklasyfikowanych Polaków – Bartosz Kurek – uzyskał wynik skuteczności na poziomie 29,63%. Średnia nota naszej reprezentacji, zawyżona dzięki wynikowi polskiego atakującego, to 44,95% efektywności zagrań w ataku. Średnia podopiecznych Alana Knipe’a była niższa, Amerykanie w 103. próbach zdobyli 39 punktów, kończąc mecz ze skutecznością 37,86%. Najlepszy z Amerykanów na 32. próby punktowym zagraniem zakończył 16, popełniając 5 niewymuszonych błędów w ataku – Matthew Anderson za swoją grę w ataku uzyskał notę na poziomie efektywności 50%. Kolejni w zestawieniu Clayton Stanley i William Priddy nie przekroczyli progu skuteczności 30%.W elemencie bloku obie reprezentacje uzyskały identyczny wynik – po 11 "oczek". Liderem naszej reprezentacji, podobnie jak we wczorajszym spotkaniu był Marcin Możdżonek. Nasz środkowy pięciokrotnie zatrzymywał w ten sposób rywali na siatce, kolejne punkty do łącznego rezultatu biało-czerwonych dodali: Bartosz Kurek (2), Michał Kubiak, Michał Bąkiewicz, Piotr Nowakowski i Zbigniew Bartman – po jednym ‘oczku’. Siła amerykańskiego bloku opierała się na duecie Matthew Anderson – David Lee, obaj zawodnicy zapisali po 3 punkty za grę w tym elemencie.

Bezpośrednio na zagrywce najwięcej problemów polskim przyjmującym sprawili William Priddy, David Lee i Matthew Anderson. Dwa asy serwisowe na swoim koncie zapisał Priddy, po jednym punkcie do łącznego dorobku mistrzów olimpijskich dodali Lee i Anderson. Najskuteczniejsi w polu serwisowym w dzisiejszym spotkaniu byli polscy środkowi: Marcin Możdżonek i Piotr Nowakowski bezpośrednio z zagrywki zdobyli po dwa punkty, raz amerykańscy przyjmujący nie zdołali przyjąć zagrywki Michała Ruciaka.

Równie pozytywnie wyglądał rezultat podopiecznych Andrea Anastasiego w przyjęciu. 56 na 78 zagrywek nasi przyjmujący odebrali idealnie, kończąc spotkanie z notą 66,67% za perfekcyjność. Po raz kolejny pewnym punktem w polskim przyjęciu był Krzysztof Ignaczak, nasz libero idealnie przyjął 77,42% kierowanych w swoją stronę serwisów rywali. Minimalnie słabszy rezultat ogólny odnotowali Amerykanie – 61,11%. Jednak indywidualnie na uwagę zasługują wyniki kilku zawodników. William Priddy zakończył mecz z notą 79,17%, powyżej 50% – rezultatem mogą się pochwalić Matthew Anderson (58,33%) i Richard Lambourne (52,17%).

    POLSKA             USA
Punkty:
1. Zbigniew Bartman 19 pkt 1. Matthew Anderson 20 pkt
2. Piotr Nowakowski 15 2. William Priddy 10
3. Bartosz Kurek 10 3. Clayton Stanley 9
Atak:
1. Zbigniew Bartman 18 pkt 1. Matthew Anderson 16 pkt
2. Piotr Nowakowski 12 2. Clayton Stanley 8
3. Bartosz Kurek 8 3. William Priddy 6
Blok:
1. Marcin Możdżonek 5 pkt 1. Matthew Anderson 3 pkt
2. Bartosz Kurek 2 2. David Lee 3
3. Michał Kubiak 1 3. William Priddy 2
Zagrywka:
1. Marcin Możdżonek 2 pkt 1. William Priddy 2 pkt
2. Piotr Nowakowski 2 2. David Lee 1
3. Michał Ruciak 1 3. Matthew Anderson 1

źródło: FIVB, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved