Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Plaża Wolności: Wojtasik i Szternel najlepsi w Poznaniu

Plaża Wolności: Wojtasik i Szternel najlepsi w Poznaniu

fot. archiwum

Damian Wojtasik i Rafał Szternel okazali się najlepsi podczas tegorocznych zawodów rozgrywanych na poznańskiej Plaży Wolności. Drugie miejsce zajął duet Grzegorz Klimek/Dominik Witczak. Na najniższym stopniu podium stanęli Piotr Janiak/Sebastian Sobczak.

W finale poznańskich eliminacji do mistrzostw Polski w siatkówce plażowej zmierzyły się zdecydowanie dwie najlepsze pary weekendowych zmagań turnieju odbywającego się w centrum stolicy Wielkopolski. Obydwie drużyny we wcześniejszych fazach nie straciły nawet seta.

Spotkanie o pierwsze miejsce lepiej rozpoczęło się dla duetu Witczak/Klimek który zdecydowanie wygrał pierwszą partię (21:15). Drugi set padł łupem pary Wojtasik/Szternel (21:16) i o wszystkim musiał zadecydować tie-break. W decydującym starciu poznańskiej Plaży Wolności to ekipa Wojtasik/Szternel okazała się lepsza (15:12) i zawodnicy ci mogli się cieszyć ze zwycięstwa w całym turnieju.

Finał:
Witczak/Klimek – Wojtasik/Szternel 1:2
(21:15, 16:21, 15:12)Trzecie miejsce w zawodach ku uciesze miejscowych kibiców zdobył zawodnik AZS UAM Poznań, Piotr Janiak grający w parze z Sebastianem Sobczakiem. Po spotkaniu rozgrywanym mimo ulewnego deszczu duet ten ograł drużynę Maciej Kosiak/Łukasz Kaczmarek.

Już w najbliższy weekend na poznańskiej Plaży Wolności odbędzie się turniej eliminacji do mistrzostw Polski kobiet.

Zobacz również:
Galeria zdjęć z turnieju w Poznaniu (fot. Bernard Guziałek)

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved