Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Kubańczycy ponownie lepsi od Koreańczyków

LŚ, gr. D: Kubańczycy ponownie lepsi od Koreańczyków

Ponownie Kubańczycy nie pozostawili Koreańczykom żadnych złudzeń, która drużyna jest lepsza. Wygrana 3:0 bardzo przybliżyła podopiecznych Orlando Samuelsa Blackwooda do udziału w turnieju finałowym Ligi Światowej.

W pierwszym secie obie drużyny zaprezentowały swoją najlepszą grę, grając punkt za punkt. Dopiero przy stanie 19:19 Kubańczycy dzięki mocnej zagrywce i skutecznym atakom, byli w stanie odskoczyć rywalowi i wygrać te partię 25:23.

W drugiej odsłonie meczu goście od początku przycisnęli gospodarzy zagrywką i siłą ognia na siatce, co skończyło się istnym pogromem w tym secie. Podopieczni Samuelsa Blackwooda wygrali tę partię do 13.

Pomimo takiej łatwej przegranej, Koreańczycy zebrali się do walki w kolejnej partii. Wiedzieli, jak ważny jest rezultat tego meczu. Podopieczni trenera Parka prowadzili już 12:8 i wydawało się, że ten mecz może potrwać dłużej, niż trzy sety. Na boisko zamiast Jung-Hwan Kima wszedł Jun-Bum Park, ale nie zachwycił grą. Po koreańskiej stronie siatki zaczęły mnożyć się błędy, co było wodą na młyn dla Kubańczyków, którzy wygrali tę odsłonę meczu 25:18.

Korea Płd. – Kuba 0:3
(23:25, 13:25, 18:25)

Korea Płd.: Han Sun-Soo (1), Jeon Kwang-In (10), Lee Sun-Kyu (2), Kim Jeong-Hwan (3), Choi Hong-Suk (13), Shin Yung-Suk (3), Yeo Oh-Hyun (libero) oraz Kwak Seung-Suk, Yun Bong-Woo, Park Jun-Bum (2) i Lee Kang-Joo
Kuba:
Leon (11), Camejo (6), Bell (16), Albo (3), Diaz (4), Hernandez (8), Gutierrez (libero) oraz Mesa (3)

Po meczu powiedzieli:
Young-Min Kwon, kapitan reprezentacji Korei: – Jest mi przykro, ponieważ to był ostatni mecz przed naszą publicznością. Staraliśmy się zagrać jak najlepiej. Myślę, że potrzebujemy teraz dużo treningu, by móc wygrać we Włoszech i w Francji. Jako kapitan, postaram się zrobić wszystko, by wygrać jak najwięcej meczów, które nam jeszcze zostały.

Ki-Won Park, trener reprezentacji Korei: – Właśnie sobie ponownie zdaliśmy sprawę, o ile poziom światowej siatkówki jest wyższy od naszego. Moi zawodnicy zrobili wszystko, co mogli, ale kubański zespół był silniejszy, niż wczoraj. Drużyna chciała pokazać lepszą grę i lepszy rezultat przed swoimi fanami, niż wczoraj. Ale tak naprawdę nie było łatwo pokonać Kubę raz jeszcze. Podczas meczów wyjazdowych we Włoszech i Francji, postaramy się zagrać jak najlepiej i wygrać jak najwięcej.

Wilfredo Leon, kapitan reprezentacji Kuby: – Dzisiejszy mecz był bardzo ważny, gdyż okazał się ogromnym krokiem w stronę turnieju finałowego. Dlatego tak się cieszę z tego zwycięstwa. Bardzo dobrze się zaprezentowaliśmy w tym meczu. Nasza dobra forma i wspaniała gra, pomogły nam dwukrotnie wygrać w ten weekend z Koreą.

Orlando Samuels, trener reprezentacji Kuby: – Dzisiaj mogliśmy łatwo rozstrzygnąć losy meczu z gospodarzami i moi zawodnicy pokazali wspaniałą grę. Mam nadzieję, że będziemy mieć w następnych spotkaniach jeszcze lepsze wyniki.