Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. C: Argentyna powiększa swoją przewagę

LŚ, gr. C: Argentyna powiększa swoją przewagę

Siatkarze Argentyny pokonali w pierwszym meczu czwartego weekendu Ligi Światowej 3:1 Portugalię. Podopieczni Javiera Webera mają już 4 punkty przewagi nad Serbami i 9 nad Finami, a w zapasie jeszcze jeden mecz z Portugalią.

Początek spotkania były nerwowy dla obydwu drużyn. Pierwsi nerwy opanowali jednak Argentyńczycy i to oni zaczęli budować przewagę, która na pierwszej przerwie technicznej wynosiła dwa punkty. Później w miarę upływu czasu gospodarze zaczęli powiększać swoje prowadzenie, a reprezentacja Portugalii nie była w stanie odpowiedzieć na dobre zagrania Albicelestes. Bardzo dobrze w ataku spisywał się kapitan gospodarzy, Rodrigo Daniel Quiroga, który w całym spotkaniu zdobył aż 19 punktów. Ostatecznie set zakończył się bardzo wysokim zwycięstwem drużyny z Ameryki Południowej 25:16.

Również druga partia miała jednostronny przebieg, chociaż na początku seta to gospodarze uzyskali trzypunktową przewagę (5:2). Argentyńczycy prowadzeni jednak przez swojego kapitana Rodrigo Quirogę szybko doprowadzili do remisu i wyszli na prowadzenie, które na drugiej przerwie technicznej wynosiło trzy punkty. Z każdą kolejną akcją przewaga miejscowych była coraz większa. Gospodarze grali świetnie w ataku i na zagrywce. Portugalczycy próbowali jeszcze walczyć, ale Argentyńczycy nie pozwolili im już w tym secie na zbyt wiele i wygrali 25:17, obejmując prowadzenie w meczu 2:0.

Kiedy wydawało się, że mecz dość łatwo rozstrzygnie się po trzech setach, waleczna drużyna Portugalii postanowiła jeszcze raz rzucić się do ataku. Świetna gra na początku partii przyniosła im prowadzenie 5:1. Zdenerwowani Argentyńczycy po przerwie na żądanie szybko zaczęli odrabiać straty. Portugalczycy przetrzymali jednak napór gospodarzy i dzięki skutecznej, zwłaszcza w końcówce seta, grze Joao Jose (w całym meczu 13 punktów) wygrali seta 25:22.

Argentyńczycy zdawali sobie sprawę, że jeżeli chcą w pierwszym meczu zdobyć komplet punktów, to nie mogą przegrać już żadnej partii. Portugalczycy jednak wspierani przez najlepiej punktującego swojej drużyny w tym meczu Valdira Sequeirę (17 pkt), nie zamierzali łatwo odpuszczać. Jeszcze na drugiej przerwie technicznej gospodarze przegrywali dwoma punktami (14:16). Później jednak zaczęli odrabiać straty, a dzięki bardzo dobrej grze w ataku i bloku wyszli na prowadzenie. W zaciętej końcówce więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i po walce na przewagi wygrali seta 26:24 i cały mecz w stosunku 3:1.

Argentyńczycy w dzisiejszym meczu byli lepsi od gości w niemal wszystkich elementach gry. W ataku zdobyli 52 punkty, przy 40 punktach przeciwników. W bloku okazali się lepsi o trzy "oczka", zdobywając 13 punktów tym elementem, przy 10 punktach Portugalczyków. W zagrywce drużyna gospodarzy zdobyła 6 punktów, a rywale 3. Jedynie w błędach własnych podopieczni trenera Javiera Webera okazali się słabsi, ponieważ popełnili 29 błędów przy 27 drużyny z Półwyspu Iberyjskiego.

Argentyna – Portugalia 3:1
(25:16, 25:17, 22:25, 26:24)