Strona Główna > Aktualności > turnieje światowe > LE K: Kolejna porażka Chorwatek

LE K: Kolejna porażka Chorwatek

Ósmej porażki w tegorocznych rozgrywkach Ligi Europejskiej doznały siatkarki Chorwacji. W ostatnim spotkaniu minionego weekendu, Chorwatki przegrały 1:3 z Białorusinkami. W grupie C, w której rywalizują oba zespoły zdecydowanie prowadzą Turczynki.

Nie wiedzie się siatkarkom znad Morza Adriatyckiego w Lidze Europejskiej. Po wczorajszej nikłej porażce z Białorusinkami 2:3, kibice zgromadzeni w hali w Slavonskim Brodzie mieli dzisiaj nadzieję na pierwsze zwycięstwo Chorwatek w tych rozgrywkach. Niestety, ich pupilki po raz czwarty w tym miesiącu przegrały z reprezentantkami byłej republiki ZSRR.

Spotkanie zaczęło się po myśli gospodyń, które schodziły na pierwszą przerwę techniczną przy prowadzeniu 8:6. Później na parkiecie dominowały już zdecydowanie Białorusinki. Przyjezdne szybko odrobiły straty i objęły prowadzenie (16:9, 21:15), nie pozwalając wydrzeć sobie zwycięstwa w inauguracyjnej partii niedzielnego spotkania.

Podobny początek miał set drugi, w którym podopieczne Iryny Kiryłowej ponownie prowadziły podczas pierwszej przerwy technicznej (8:2). I tym razem również Chorwatki roztrwoniły przewagę, a Białorusinki wyszły na prowadzenie przy stanie 16:15. Sześć kolejnych piłek tej odsłony padło jednak łupem gospodyń, które od stanu 21:16 straciły jeszcze tylko jeden punkt i wygrały czwartego seta w tegorocznej edycji Ligi Europejskiej.

Kolejne dwie odsłony spotkania to już wyraźna dominacja Białorusinek, które zarówno w trzecim, jak i czwartym secie nie miały problemów z pokonaniem gospodyń. Chorwatkom nie pomogło nawet wprowadzenie na parkiet nowego nabytku Organiki Budowlanych Łódź – Any Grbac. Białorusinki wygrały dwie kolejne partie do 19 i 17, a całe spotkanie 3:1.

Chorwacja – Białoruś 1:3
(17:25, 25:17, 19:25, 17:25)

Chorwacja: Gligorovic (2), Cutura (9), Dugandzic (3), Fabris (3), Kovacic (15), Alajbeg (21), Dosen (libero) oraz Grbac, Ikic, Milos (10)
Białoruś: Tumas (17), Palczewskaja (5), Malasai (10), Zakrewskaja (3), Hendzel (13), Karszakiewicz (16), Markowskaja (libero) oraz Skrabatun (1), Harelik (4), Kawalczuk i Kuczko