Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Jakub Szałankiewicz: Brakuje czasem wykończenia

Jakub Szałankiewicz: Brakuje czasem wykończenia

fot. Mirosław Stroński

Michał Kądzioła i Jakub Szałankiewicz zajęli na MŚ 17. miejsce. Wyjście z grupy było sporym sukcesem, dlatego nie można już mieć pretensji za przegrany mecz z Ricardo i Marcio Araujo. - Przegraliśmy ze światową czołówką - nie ukrywa popularny "Szałan".

Przegraliście mecz, ale nie z byle kim, tylko jednymi z faworytów do medalu.

Jakub Szałankiewicz:No tak, przegraliśmy mecz z Brazylijczykami, którzy graja w finale i Niemcami, czyli ekipą walczącą o brązowy medal. Ścisła czołówka.

W drugim secie w meczu z Brazylią graliście dobrze. Tradycyjnie zabrakło wykończenia.Uważam, że gramy coraz lepiej w obronie, Michał zaczyna coraz więcej blokować i zasłaniać większą część boiska, dzięki czemu ja mam ułatwione zadanie. Natomiast brakuje czasami właśnie wykończenia, co jest na pewno potrzebne, jak chce się wygrywać mecze na wysokim poziomie.

Możecie chyba być zadowoleni z waszej postawy na całych MŚ?

Były to nasze pierwsze mistrzostwa świata seniorów i uważam, że siedemnaste miejsce nie jest złe. Szczególnie trzeba wziąć pod uwagę pary, na jakie trafiliśmy w turnieju. Na pewno chcieliśmy zajść jak najwyżej i zdobyć cenne punkty w kontekście Igrzysk Olimpijskich.

Możesz obiecać, że na następnych mistrzostwach zrobicie jeszcze krok naprzód?

Następne mistrzostwa świata odbędą się w Polsce w Starych Jabłonkach. Uważam, że grając u siebie, z najlepszymi kibicami na świecie, jesteśmy w stanie sprawić jakąś miłą niespodziankę.

Rozmawiał Maciej Nowocień – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved