Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Helena Horka wraca do zawodowej siatkówki

Helena Horka wraca do zawodowej siatkówki

fot. archiwum

Po przerwie w grze, w sezonie 2010/2011, Helena Horka postanowiła wrócić na siatkarskie parkiety. Była zawodniczka Aluprofu Bielsko-Biała od nowego sezonu będzie bronić barw mistrza Czech - VK Modranska Prostejov.

Czeska siatkarka wraca do uprawiania sportu po urlopie macierzyńskim. Helena Horka jest bardzo dobrze znana polskim kibicom, ponieważ przed urlopem macierzyńskim reprezentowała bialski BKS, a wcześniej Winiary Kalisz. Od nowego sezonu siatkarka urodzona w Brnie będzie broniła barw VK Modranskiej Prostejov.

Helena Horka jest wychowanką VK Kralovo Pole Brno i tam też stawiała pierwsze kroki w zawodowej karierze. Z Brna przeniosła się na jeden sezon do szwajcarskiego VBC Zeiler Koniz, a następnie przez trzy lata reprezentowała kluby greckie. W 2007 roku zawitała do Polski, by już po roku gry zdobyć pierwszy medal mistrzostw naszego kraju (brązowy) z ekipą Winiar Kalisz.

Po jednym sezonie spędzonym w Kaliszu Czeszka przeniosła się wspólnie z Anną Werblińską, Eleonorą Dziękiewicz, Agatą Sawicką oraz trenerem Igorem Prielożnym do BKS-u Bielsko-Biała. Wspólnie z zespołem Aluprofu Helena Horka święciła spore sukcesy w rozgrywkach PlusLigi Kobiet, zdobywając srebrny i złoty medal mistrzostw Polski oraz Puchar Polski w 2009 roku.* autorem jest Marek Knopik
(SportoweFakty.pl)

źródło: SportoweFakty.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved