Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Grzegorz Fijałek: Ten mecz po prostu nam nie wyszedł

Grzegorz Fijałek: Ten mecz po prostu nam nie wyszedł

fot. archiwum

Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel swój znakomity występ w MŚ zakończyli na ćwierćfinale, lepsi od Polaków okazali się Niemcy Julius Brink i Jonas Reckermann. - Niemcy niczym nas nie zaskoczyli. Grali po prostu bez błędów - przyznaje Grzegorz Fijałek.

Meczu z Niemcami nie zaliczycie do udanych…

Grzegorz Fijałek:Nie zagraliśmy dobrego spotkania. Niemcy niczym nas nie zaskoczyli. Grali po prostu bez błędów, a my mieliśmy problem ze skończeniem pierwszego ataku.

Co więc zadecydowało o waszej słabszej postawie?Być może stawka tego meczu. Ale mogę zapewnić, że nie obawialiśmy się spotkania. Po prostu mecz nam nie wyszedł, a to się zdarza. Tym bardziej, że Niemcy grają kilkanaście lat, a my ze sobą trzeci sezon. Na pewno są bardziej ograni na takich imprezach. To mistrzowie świata i trzeba z nimi zagrać na maksa przy ich słabszym dniu. Każdy mecz jest inny. W Chinach zabrakło nam niewiele, żeby ich pokonać. Tutaj był całkiem inny mecz. Nawet tego samego dnia jedno spotkanie może wyjść idealnie, a w drugim może być gorzej, co najlepiej pokazuje kolejny mecz Niemców, w którym przegrali z Brazylijczykami.

Piąte miejsce to jednak ogromny sukces.

To największy sukces nie tylko nasz, ale całej polskiej siatkówki plażowej. Po raz pierwszy braliśmy udział w takiej imprezie i od razu zajęliśmy tak wysokie miejsce. To na pewno nas wzmocni. Kolejne mistrzostwa są za dwa lata, więc do nich jeszcze sporo czasu. Nie da się przewidzieć, jak zagramy, ale na pewno zrobimy wszystko, żeby zaprezentować się jeszcze lepiej.

Kto więc wygra finał? Ricardo/Marcio, czy Emanuel/Alison?

Ciężko powiedzieć, bo akurat te dwie pary są obecnie najlepsze na świecie. Jeżeli gra się między sobą, to nie zawsze faworyt murowany musi wygrać. To są bardzo specyficzne mecze i na pewno każdy z nich ma równe szanse. Ja zaryzykuję i postawię na Ricardo/Marcio.

Rozmawiał Maciej Nowocień – beachvolleyball.pl

źródło: beachvolleyball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka plażowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-19

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved