Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > MŚ: Niemcy zakończyli piękną przygodę Fijałka i Prudla

MŚ: Niemcy zakończyli piękną przygodę Fijałka i Prudla

Zakończyła się przygoda Grzegorza Fijałka i Mariusza Prudla z MŚ w plażówce. Najlepszy polski duet w dwóch setach uległ obrońcom tytułu, Niemcom Brinkowi Reckermannowi, ale i tak może wyjechać z Italii w dobrych nastrojach. Finał to sprawa Brazylijczyków.

Na początku seta Niemcy wyprowadzili sobie już dwupunktową przewagę (2:4). Julius Brink postawił w dzisiejszym spotkaniu na mocną zagrywkę, która nie była jednak straszna naszym zawodnikom. Po nie najlepszej wystawie Fijałka, kolejną piłkę podbili rywale, a na tablicy było już 3:6. Z kolei po skutecznym bloku Reckermann zdobył jedenasty punkt dla swojego zespołu, kiedy Polacy mieli ich sześć. Nasi reprezentanci jeszcze bronili się przed rywalami, a doskonale na siatce zagrał Prudel (8:12). Dzięki kolejnemu blokowi "Prudiego" i skutecznym ataku zawodnicy z Polski nawiązali kontakt z rywalami (11:12). Po chwili Niemcy ponownie narzucili swój rytm gry i wygrywali 16:12. Rywale doskonale grali w defensywie, co przekształciło się na końcowy wynik seta (15:21).

Polacy dobrze zaczęli drugą partię. Po zepsutej zagrywce Brinka, asa serwisowego posłał Fijałek. Po chwili to już Niemcy prowadzili, a wszystko za sprawą wspaniałego bloku Reckermanna (4:6). W kolejnej akcji w aut piłkę posłał Prudel. Blokujący naszej drużyny odpowiednio się jednak zreflektował, bowiem dwukrotnie zatrzymał Reckermanna na siatce (9:10). Przepiękną obroną i sprytnym atakiem popisał się również Fijałek i tym samym doprowadził do remisu (11:11). Niemcy ponownie jednak przycisnęli o już po chwili wygrywali z trzypunktową przewagą. Do tego doszedł jest autowy atak Prudla i w zasadzie losy meczu zostały przesądzone (12:16). Ostatecznie triumfowali Niemcy, a Polacy muszą zadowolić się piątym miejscem, które i tak jest ogromnym sukcesem.

Może nie obawialiśmy się spotkania z Polakami, ale na pewno czujemy do nich respekt. Widzieliśmy, co do tej pory pokazali na mistrzostwach świata i ich wyniki były imponujące. Rzeczywiście, uważam, że w meczu z nami nie zagrali na sto procent swoich umiejętności. Z kolei my znakomicie zaprezentowaliśmy się w bloku i obronie, co znacznie ułatwiło nam zwycięstwo. Wczoraj graliśmy z Jakubem Szałankiewiczem i Michałem Kądziołą. Oba mecze przeciwko Polakom były trudne. Postawili nam trudne warunki szczególnie w pierwszym secie. Mam nadzieję, że będą grali na coraz wyższym poziomie i jeszcze nieraz pokażą się z dobrej strony. Teraz przed nami jedna z par brazylijskich. Myślę, że będzie to Emanuel i Alison. Będzie naprawdę ciężko, dlatego jeszcze nie myślimy o złotym medalu i obronie tytułu – mówił po meczu Jonas Reckermann.

Prudel/Fijałek – Reckermann/Brink 0:2
(15:21, 16:21)

W półfinałach znalazły się również dwie pary brazylijskie. Rozstawieni z nr 2. Emanuel i Alison pokonali swoich rodaków, parę Ferramenta/Pedro, a Marcio Arauno i Ricardo wygrali 2:0 z hiszpańskim duetem Herrera/Gavira. Stawkę półfinalistów uzupełnili Łotysze Plavins/Smedins, którzy pokonali duńską parę Soderberg/Hoyer.

(20:22, 16:21)

W półfinałach triumfowały pary brazylijskie. Najpierw Marcio Araujo i Ricardo pokonali w dwóch setach łotewską parę Plavins/Smedins, a następnie Emanuel Rego i Alison Cerutti nie dali żadnych szans obrońcom tytułu z Niemiec. Brink i Reckermann zagrają więc z Łotyszami w niedzielę o brązowe medale, a walka o najwyższe miejsce na podium będzie wewnętrzną sprawą Brazylijczyków.