Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > William Priddy: My walczymy o przetrwanie

William Priddy: My walczymy o przetrwanie

fot. archiwum

- Polska ma dużo łatwiej. Macie zapewniony udział w turnieju finałowym LŚ i gracie bez presji. Możecie bawić się siatkówką, my walczymy o przetrwanie! - mówi William Priddy przed dwumeczem z biało-czerwonymi. Amerykanie zagrają pod presją.

Amerykanie walczą o udział w turnieju finałowym Ligi Światowej. Przy doskonałej dyspozycji Brazylijczyków szanse na zajęcie pierwszego miejsca w grupie A mają niewielkie, ale mogą uzyskać awans z 2. miejsca. Aby tego dokonać muszą być w trójce najlepszych zespołów z drugich miejsc ze wszystkich czterech grup.

Sukcesy amerykańskiej piłki siatkowej rozpoczęły się w 2008 roku w Pekinie. Wówczas to zawodnicy USA, wśród nich William Priddy, zdobyli złoty medal igrzysk olimpijskich. – Nasza drużyna w 2008 roku zyskała ogromną pewność siebie. Wszystko nam wychodziło, bo nie mieliśmy cienia wątpliwości, że jesteśmy najlepsi! Wierzę, że wkrótce znowu będziemy tak pewni swego. Najwyższy czas, żebyśmy zrobili krok do przodu. Mam już dość upokorzeń, które spotykały nas w poprzednich latach – mówi na łamach Przeglądu Sportowego Priddy. – Naszym celem jest to, by nie poprzestać na sukcesie pekińskim. Chcemy kolejny raz przeciwstawić się Brazylii. A w tym roku najważniejszy będzie dobry występ w Lidze Światowej i zakwalifikowanie się na igrzyska.

Obecnie Amerykanie mają na swoim koncie 4 zwycięstwa i 12 punktów, wyprzedzając o 3 punkty w tabeli reprezentacje Polski. Dwie wygrane z biało-czerwonymi z pewnością przybliżyłyby siatkarzy USA do awansu do turnieju finałowego, który odbędzie się w Polsce. Gdyby jednak Amerykanie w Chicago przegrali nawet jedno spotkanie, to już do końca rozgrywek rundy interkontynentalnej będą musieli drżeć i liczyć punkty i sety.źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved