Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Tomasz Obuchowicz nowym środkowym Siedlec

Tomasz Obuchowicz nowym środkowym Siedlec

fot. archiwum

Kolejny po Witoldzie Chwastyniaku środkowy wzmocnił skład KPS Jadaru Siedlce. Do ekipy beniaminka I ligi mężczyzn, kierowanej przez trenera Macieja Nowaka dołączył młody Tomasz Obuchowicz. W najbliższych dniach klub ogłosi kolejne wzmocnienia.

Niespełna 21-letni Obuchowicz ostatnie dwa sezony spędził w drugoligowym AZS UAM Poznań, wraz z którym nie oddalał się od czuba tabeli swojej grupy. Mierzący 198 centymetrów wzrostu środkowy atakuje z pułapu 343 centymetrów. Przed dołączeniem do ekipy z Poznania występował w barwach drużyn warszawskich: MDK, Metra i Legii.

Młody środkowy zgromadził na swoim koncie wiele wyróżnień i nagród. W roku 2007 zajął piątą lokatę na mistrzostwach Polski kadetów i wywalczył srebro mistrzostw Polski województw. Już rok później osiągnął kolejne zaszczytne miejsce – była nim czwarta lokata mistrzostw kraju juniorów. Obuchowicz został wybrany najlepiej blokującym zawodnikiem półfinałów tychże rozgrywek. Ponad to zgromadził trzy srebrne i jeden złoty medal akademickich mistrzostw Polski. W roku 2008, jako zawodnik Metra Warszawa, nowy środkowy KPS-u zgarnął nagrodę dla najlepiej blokującego podczas Małego Memoriału im. Zdzisława Ambroziaka. Kontrakt Obuchowicza obowiązywał będzie przez jeden sezon.

Z ekipą z Siedlec żegna się natomiast młody libero, Konrad Szaruga. W ostatnim sezonie 17-latek pełnił rolę zmiennika Pawła Kowala i niezbyt często pojawiał się na parkiecie. Kolejną ekipą nastoletniego prospekta stanie się UKS Trójka Międzyrzec Podlaski prowadzona przez innego byłego siatkarza KPS-u, Marcina Śliwę. Szaruga wspomoże swoją nową ekipę w rozgrywkach juniorskich, a także w seniorskiej trzeciej lidze.To na pewno nie ostatnie wzmocnienie Siedlec w tym roku. Włodarze klubu już zapowiedzieli podpisanie kontraktów z dwoma nowymi przyjmującymi i środkowym w ciągu najbliższych dni.

źródło: kps.siedlce.pl, matchball.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved