Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Sylwia Wojcieska – reprezentantka i wolna zawodniczka

Sylwia Wojcieska – reprezentantka i wolna zawodniczka

fot. archiwum

Z końcem czerwca wygasa umowa Sylwii Wojcieskiej z Budowlanymi Łódź. Środkowa jako wolna zawodniczka będzie mogła wybrać nowy klub. Przedtem jednak będzie chciała wykorzystać swoją szansę w kadrze Jerzego Matlaka, do której dostała powołanie.

Sylwia Wojcieska ostatni sezon spędziła w zespole Budowlanych Łódź. Występy w PlusLidze Kobiet i Lidze Mistrzyń z pewnością dały jej sporo doświadczenia. – Miniony sezon był dość specyficzny, bogaty w różne niespodzianki. W jego trakcie zmieniały się zarówno zawodniczki jak i trener. Borykałyśmy się z różnymi kontuzjami, co powodowało spore rotacje w składzie i zawężało pole manewru sztabowi szkoleniowemu. Mimo całego zamieszania wiedziałyśmy, że musimy szybko się pozbierać i wziąć do pracy, bo zdawałyśmy sobie sprawę, że liga jest bardzo wyrównana i ciężko będzie o punkty – mówi Wojcieska o zakończonym już sezonie. – Ostatecznie zajęłyśmy szóstą lokatę, co ze względu na przeciwności, które nas spotykały można uznać za sukces. Jestem zadowolona z czasu spędzonego w Łodzi, szczególnie w aspekcie sportowym. Miałam możliwość zetknięcia się z Ligą Mistrzyń, co było dla mnie swego rodzaju wyzwaniem i nowym doświadczeniem. Cieszę się, że mogłam walczyć przeciwko zespołom światowego formatu. Był to mój kolejny sezon spędzony w najwyższej klasie rozgrywkowej, z którego wiele wyniosłam.

Sprowadzając Sylwię mieliśmy spore nadzieje co do jej osoby. Zaczęła bardzo dobrze, miała fajne mecze w Lidze Mistrzyń, później z czasem niestety borykała się z kontuzjami, tak jak niemal połowa naszego zespołu. Nie pokazała wszystkich swoich możliwości, bowiem przez 1/3 sezonu była wyłączona z gry, ale na pewno jest to zawodniczka o dużym potencjale – mówi o zawodniczce prezes łódzkiego klubu, Marcin Chudzik. W czerwcu umowa Sylwii Wojcieskiej z Organiką Budowlanymi wygaśnie i jako wolna zawodniczka będzie mogła szukać nowego klubu.

Na szczęście problemy zdrowotne zawodniczki to już historia. – Podczas trwania fazy play-off doznałam kontuzji barku. Niestety dolegliwości nie pozwoliły mi na kontynuowanie gry w tych ważnych spotkaniach. W tej chwili mogę powiedzieć, że rehabilitacja przebiega pomyślnie, a barkiem jest wyraźnie lepiej. Będę chciała spróbować swoich sił już na pierwszym zgrupowaniu reprezentacji – mówi środkowa, która znalazła się w szerokiej kadrze Polski powołanej na ten sezon przez selekcjonera Jerzego Matlaka. Z pewnością powołanie do kadry jest dla mnie dużym wyróżnieniem. Dostałam kolejną szansę i będę chciała ją wykorzystać najlepiej jak potrafię.W tym roku pozbawiona dotychczasowych gwiazd reprezentacja Polski siatkarek będzie miała bardzo trudne zadanie. Już pierwsze mecze w Pucharze Jelcyna, pokażą, na co stać zespół Jerzego Matlaka. World Grand Prix to już bardzo poważny sprawdzian dla powołanych zawodniczek. – Odmłodzona kadra stawia wiele znaków zapytania. Wprowadzenie pewnych zmian personalnych może korzystnie wpłynąć na grę i atmosferę w zespole. Jest to duża szansa dla zawodniczek, które do tej pory nie miały możliwości gry na arenie międzynarodowej. Myślę, że będą chciały pokazać pełną gamę swoich umiejętności i być może zaistnieć w drużynie narodowej. Mieszanka zawodniczek doświadczonych z zawodniczkami "nieopierzonymi" może dać sporą niespodziankę. Kluczowe będzie stworzenie kolektywu – mówi Sylwia Wojcieska.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved