Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Pierwsze ruchy transferowe z Legionovii

Pierwsze ruchy transferowe z Legionovii

fot. archiwum

Powoli krystalizuje się skład Legionovii, która po rocznej przerwie ponownie przystąpi do rozgrywek I ligi kobiet. Działaczom klubu udało się zachować trzon zespołu, a pod skrzydła Wojciecha Lalka trafiło również kilka nowych zawodniczek.

Jak duży jest potencjał kadrowy LTS-u Legionovia najdobitniej pokazał miniony sezon, w którym podopieczne Wojciecha Lalka straciły tylko dwa sety. Jeżeli zachować zeszłoroczny kształt drużyny, z powodzeniem mógłby on walczyć na zapleczu ekstraklasy o awans do PlusLigi Kobiet. Jednak przy Parkowej i tak postanowiono wzmocnić zespół. Pierwszą zawodniczką, która trafiła do Legionowa jest Ilona Gierak . Nowa przyjmująca Legionovii ma 23 lata, a w ostatnim sezonie broniła barw Stali Mielec.

Z Francji, z paryskiego Union Stade Français Saint Cloud trafiła wychowanka Pałacu Bydgoszcz, Justyna Łunkiewicz. Która o miano pierwszej rozgrywającej będzie rywalizować z Kingą Bąk (panieńskie Baran – przyp. red.). Prawie na pewno do LTS-u dołączy Słowaczka, Miroslava Kijakova, grająca ostatnio w Ostrowcu Świętokrzyskim. W Legionowie planują jeszcze jedno wzmocnienie. Do zespołu najprawdopodobniej dołączy środkowa, która ma szansę stać się bombą transferową. – Na konkrety jeszcze za wcześnie – usłyszeliśmy.

Część zawodniczek rezerwowych zostanie wypożyczona. W drugoligowym AZS-ie Politechnika Warszawska na pewno zobaczymy młodą przyjmującą Beatę Mielczarek, a w AZS LSW Warszawa, Marta Bronisz. Za ocean wybiera się natomiast Aleksandra Wachowicz, która od przyszłego sezonu grać będzie w Stanach Zjednoczonych Ameryki w lidze akademickiej.źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved