Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > W Muszynie przedłużono kolejne kontrakty

W Muszynie przedłużono kolejne kontrakty

fot. archiwum

Ustalanie składu w drużynie z Muszyny na przyszły sezon nabiera tempa. Wczoraj informowaliśmy o trzech zawodniczkach, które nadal występować będą w ekipie znad Popradu, a dzisiaj zostały potwierdzono kolejne cztery kontrakty.

Bank BPS Muszynianka Fakro potwierdził zawarcie rocznych umów z dwiema rozgrywającymi: Mileną Radecką (wcześniej Sadurek) i Agnieszką Rabką (wcześniej Śrutowską). Poza rozgrywającymi kolejny rok w Muszynie spędzi – powołana do kadry B – atakująca Magdalena Piątek. Warunki dwuletniej umowy ustalono z kolei z inną siatkarką powołaną do reprezentacji na Uniwersjadę w Shenzhen, Kingą Kasprzak.

– Kontynuujemy politykę utrzymania złotego składu z poprzedniego sezonu. W tym momencie potwierdziliśmy dzięwięć zawodniczek, które na sto procent występować będą w barwach drużyny z Muszyny w sezonie 2011/2012. To oczywiście nie koniec i choć zdajemy sobie sprawę z emocji, jakie transfery wywołują wśród kibiców, nie będziemy spekulować. O kolejnych kontraktach poinformujemy po złożeniu podpisów – mówi prezes Aleksander Trojanowicz, który osobiście zajmuje się kwestiami transferów do klubu.

Milena Radecka, Agnieszka Rabka, Magdalena Piątek i Kinga Kasprzak dołączyły do pięciu wcześniej potwierdzonych zawodniczek. Podobnie jak w przypadku Marioli Zenik, Katarzyny Gajgał, Joanny Kaczor i dwóch Holenderek, ich klasy nie trzeba udowadniać. Milena Radecka, która do tej pory występowała na polskich parkietach pod panieńskim nazwiskiem Sadurek, jest czołową postacią reprezentacji Polski i pierwszą rozgrywającą kadry Jerzego Matlaka. Agniesza Rabka (do tej pory Śrutowska) od lat stanowi o sile zespołu z Muszyny. Kinga Kasprzak i Magdalena Piątek to dwie perspektywiczne zawodniczki, które do ekipy Bogdana Serwińskiego dołączyły przed rozpoczęciem sezonu 2010/2011. Obie otrzymały powołania do reprezentacji trenera Rafała Błaszczyka na zbliżającą się Uniwersjadę w chińskim Shenzhen. 

źródło: mksmuszynianka.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-14

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved