Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > A. Gontariu: Fajnie jest grać o najwyższe cele

A. Gontariu: Fajnie jest grać o najwyższe cele

fot. archiwum

Adrian Gontariu, rumuński atakujący Asseco Resovii z powodzeniem radzi sobie w Lidze Europejskiej. Jego narodowy zespół jest liderem w grupie C, a 27-letni leworęczny zawodnik niemal w każdym meczu notuje regularnie ponad 50 procentową skuteczność ataku.

– Nie myślę jeszcze o grze w Asseco Resovii. Na razie skupiam się na grze w kadrze, bo bardzo chcemy awansować do Final Four Ligi Europejskiej – mówi Adrian Gontariu.

Rumun zdaje sobie sprawę, że w ekipie z Rzeszowa nie będzie odgrywał pierwszoplanowej roli. – To dla mnie nie problem. Zdaję sobie sprawę, że Georg Grozer będzie pierwszą opcją w ataku, ale ja jak będę tylko mógł, będę się starał pomagać. Wiem, że mamy bardzo wyrównany zespół i nie jest ważne, kto będzie grał. Lubię grać z Georgiem, trenować wspólnie. Ważne, żeby zespół zwyciężał – mówi Gontariu, który do Asseco Resovii przeniósł się z niemieckiego VfB Friedrichshafen. – Zdecydowałem się na klub z Rzeszowa , bo wiem że jest on bardzo dobrze zorganizowany, a do tego fajnie jest grać o najwyższe cele.

Gontariu nie ukrywa, że głównym źródłem informacji o Asseco Resovii był niemiecki atakujący. – W trakcie sezonu rozmawiałem z Georgiem i mówił same dobre rzeczy o klubie, mieście, lidze. Wiem, że siatkówka jest bardzo ważna dla kibiców, że tych przychodzi bardzo dużo i cały czas wspierają zespół.* więcej w serwisie PlusLiga.pl

źródło: plusliga.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved