Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. D: Włosi wciąż bez porażki

LŚ, gr. D: Włosi wciąż bez porażki

W pierwszym spotkaniu w rywalizacji Korea Południowa - Włochy lepsi okazali się siatkarze z Półwyspu Apenińskiego, którzy po raz kolejny zainkasowali na swoje konto trzy punkty. Podopieczni Mauro Berutto od drugiego seta całkowicie kontrolowali przebieg gry.

Na początku premierowej partii dobra gra blokiem koreańskiego środkowego Sun-Kyu Lee dała jego drużynie sporo punktów. Po asie serwisowym Jung-Hwan Kima oraz zbiciom ze środka Sun-Kyu Lee, Koreańczycy uzyskali dwupunktowe prowadzenie na drugiej przerwie technicznej. Gospodarzom udało się utrzymać przewagę do końca seta, wygranego 25:23.

W drugiej partii role się odwróciły, bo to Włosi wypracowali sobie pięciopunktową przewagę, w czym ogromną rolę odegrały skuteczne zagrywki Michała Łasko. Dodatkowo dobra gra blokiem siatkarzy z Półwyspu Apenińskiego przyczyniła się do wygranej gości 25:19.

Trzeci set miał podobny przebieg do drugiego – mocne ataki i punktowe bloki Włochów dały im prowadzenie 12:6. Trener Park zdecydował się na zmiany w składzie, co uspokoiło trochę grę jego podopiecznych, ale nie na tyle, by odrobili straty. Przyjezdni wygrali tę partię do 21.

Na początku czwartej odsłony meczu to gospodarze byli na prowadzeniu, do czego przyczyniły się w dużej mierze dobra gra na zagrywce Jung-Hwan Kima oraz w ataku Hong-Suk Choia. Podopieczni Mauro Berruto potrafili jednak doprowadzić do remisu, a potem dzięki solidnej grze w obronie oraz mocnym atakom wypracowali sobie przewagę. Włosi wygrali tego seta do 20 i cały mecz 3:1. Tym samym „Azzurri” nadal pozostają niepokonani w tegorocznej edycji Ligi Światowej.

– Przyczyną naszej przegranej był blok oraz dobre zmiany, które dawali we włoskiej drużynie wchodzący z ławki zawodnicy. Naprawdę wykonali kawał świetnej roboty. Moi gracze próbowali zagrywać, jak najmocniej potrafią. W pierwszym secie nasza zagrywka spełniała swoje zadanie, ale od połowy drugiej partii zawodnicy już nie potrafili jej kontrolować. Za bardzo chcieli, dlatego popełnili tyle błędów – podsumował spotkanie Ki-Won Park, trener reprezentacji Korei.

Podobne przyczyny porażki wymienił kapitan gospodarzy, Young-Min Kwon:Zawsze się gra ciężko przeciwko Włochom. Mają bardzo mocny serwis i ten właśnie serwis sprawił nam wiele problemów w przyjęciu. Od połowy drugiego seta Włosi często blokowali nasze ataki. Myślę, że właśnie z tych dwóch powodów przegraliśmy dzisiejszy mecz. Mam nadzieję, że jutrzejsze spotkanie zagramy lepiej.

Włosi z kolei wspominali na pomeczowej konferencji o trudach przystosowania się do innej strefy czasowej. – Dzisiejszy mecz był ciężki dla nas ze względu na różnicę czasu. Pomiędzy Koreą a Włochami wynosi ona osiem godzin. Niemniej jednak jestem zadowolony z dzisiejszej wygranej – podsumował Cristian Savani, kapitan „Azzurrich”.

– Spodziewałem się, że moi zawodnicy mogą być w nieco gorszej formie ze względu na opóźnienie naszego lotu i różnicę czasu – przyznał Mauro Berruto, trener reprezentacji Włoch – Ponieważ dzisiejszy mecz był dla nas kwestią honoru, był dla nas bardzo ważny. Po porażce w pierwszej partii myślałem, że w dzisiejszym spotkaniu będzie bardzo trudno. Ale udało nam się w drugim secie odbudować wiarę w siebie i to ostatecznie przyniosło zwycięstwo.

Korea Południowa – Włochy 1:3
(25:23, 19:25, 21:25, 20:25)

Składy drużyn:
Korea Płd.: Han Sun-Soo (2 pkt.), Jeon Kwang-In (12), Yeo Oh-Hyun (libero), Lee Sun-Kyu (6), Kim Jeong-Hwan (16), Choi Hong-Suk (10), Shin Yung-Suk (12) oraz Kwon Young-Min, Kwak Seung-Suk (4), Yun Bong-Woo (2), Park Jun-Bum (1), Lee Kang-Joo
Włochy: Bari Andrea (libero), Lasko Michal (16), Zaytsev Ivan (25), Savani Cristian (12), Buti Simone (6), Travica Dragan (5), Birarelli Emanuele (7) oraz Maruotti Gabriele, Falaschi Marco, Della Lunga Dore