Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > LŚ, gr. A: Brazylijczycy lepsi od Amerykanów

LŚ, gr. A: Brazylijczycy lepsi od Amerykanów

Po znakomitym początku meczu i wygranej pierwszej odsłonie Amerykanie w kolejnych trzech musieli uznać wyższość Brazylijczyków. Tym samym Canarinhos zanotowali na swoim koncie kolejną wygraną i są niemal pewni pierwszego miejsca w grupie.

Początek spotkania należał do Amerykanów. Reprezentanci USA na pierwszej przerwie technicznej prowadzili bowiem 8:4. Wkrótce potem ich przewaga była aż siedmiopunktowa. Duża w tym zasługa serii dobrych zagrywek Mathew Andersona. W końcówce Brazylijczycy próbowali odrobić kilkupunktową stratę do rywala, ale podopieczni Alana Knipe’a nie dali już wyrwać sobie zwycięstwa w tej partii, pokonując ostatecznie mistrzów świata 25:19.

Drugą odsłonę meczu lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie 6:2. Dobra postawa Amerykanów w bloku i obronie pozwoliła im jednak po chwili doprowadzić do wyrównania 8:8. Od tego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej 16:14 prowadzili reprezentanci USA. Po powrocie zespołów na parkiet wyrównana walka toczyła się do stanu po 20. Wówczas na zagrywce w brazylijskiej drużynie pojawił się Marlon i wyprowadził swój zespół na trzypunktowe prowadzenie (23:20). Ostatecznie gospodarze wygrali tę partię 25:21.

W trzecim secie Brazylijczycy od początku przejęli kontrolę nad wydarzeniami na boisku. Choć gra była w miarę wyrównana, na pierwszej przerwie technicznej Canarinhos prowadzili 8:6, zaś na drugiej już 16:12. Później ich przewaga stale rosła. Dobrze w obronie spisywał się brazylijski libero Sergio. Gospodarze imponowali też grą w ataku i bloku. Amerykanie zaś mieli problem z odbiorem trudnej zagrywki przeciwnika. Podopieczni Bernardo Rezende ostatecznie triumfowali w tej partii 25:19.

Czwartą i ostatnią odsłonę meczu od wysokiego prowadzenia 4:0 rozpoczęli reprezentanci Brazylii. Na pierwszej przerwie technicznej ich przewaga nad Amerykanami była już pięciopunktowa (8:3). Gospodarze kontrolowali przebieg partii od początku do końca i ani na moment nie dali sobie wydrzeć wysokiego prowadzenia. Pewnie wygrali seta 25:21, a tym samym całe spotkanie 3:1.

Zwycięstwo w tym meczu umocniło Brazylię na pierwszym miejscu w tabeli grupy A, w której prowadzi ona z 15 punktami. Amerykanie zaś z 9 oczkami na koncie nadal zajmują drugą pozycję.

Wygraliśmy, bo popełniliśmy po prostu mniej błędów – powiedział na pomeczowej konferencji Murilo Endres. Obie drużyny nie grały dziś w pełnym składzie. Brakowało nam na boisku Giby, Gustavo i Dante – zakończył kapitan Brazylii.

Z kolei trener Canarinhos komplementował grę rywala. – Amerykanie zaczęli mecz od dobrej zagrywki. Ich możliwości techniczne są nieprawdopodobne – mówił Bernardo Rezende.Po drugim secie jednak zaczęliśmy grać lepiej i zmusiliśmy przeciwnika do popełnienia wielu błędów – dodał brazylijski selekcjoner.

Myślę, że pokazaliśmy dzisiaj i dobrą i złą siatkówkę. Mieliśmy wzloty i upadki podczas meczu. Musimy mieć więcej regularności w grze. Musimy też starać się popełniać mniej błędów, gdyż ich ilość po pierwszym secie była zdecydowanie większa, niż normalnie – komentował spotkanie kapitan reprezentacji USA, William Priddy.

Trener Amerykanów zaś gratulował Brazylii świetnej postawy, a o swoim zespole mówił: – Przez całą Ligę Światową walczymy, by utrzymywać równy poziom w całym meczu. Obejrzymy kasetę z tego spotkania i z pewnością zauważymy, że z jednej strony zagraliśmy świetną siatkówkę, a z drugiej popełniliśmy dużo błędów. Brazylia to doskonała drużyna i gdy gra tak, jak dzisiaj nie potrafimy sobie z nią poradzić – powiedział Alan Knipe .

Brazylia – USA 3:1
(19:25, 25:21, 25:19, 25:21)

Składy drużyn:
Brazylia: Rezende (3), Vissotto (14), Murilo (11), Santana (6), Bravo (12), Saatkamp (2), Santos (libero) oraz dos Santos (7), Lopes (4), Muraguti (2).
USA: Anderson (9), Lee (10), Priddy (13), Millar (7), Thornton (1), Stanley (13), Lambourne (libero) oraz Patak (1), Lotman, Suxho, Holmes (2).