Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Głową muru nie przebili – statystyki po meczu Portoryko – Polska

Głową muru nie przebili – statystyki po meczu Portoryko – Polska

Biało-czerwoni dali lekcję siatkówki reprezentacji Portoryko. Po raz kolejny z bardzo dobrej strony pokazali się polscy blokujący, którzy wybili przeciwnikom z głów ochotę do gry. Nasi rywale okazali się bardzo gościnni, oddając 23 punkty.

Siatkarze Portoryko w pierwszych dwóch partiach nie odstawali bardzo od Polaków, jednak w trzeciej odsłonie nie mieli już najmniejszych szans. Najlepiej punktującym zawodnikiem ekipy Portoryko został Jose Rivera, który zapisał na swoim koncie 11 punktów. O jedno mniej zdobył Hector Soto, a dwa mniej Victor Rivera.

W polskiej ekipie najwięcej punktów na swoim koncie zapisał Zbigniew Bartman, zdobywając ich 15. Nieco mniej, bo 13, dorzucił Bartosz Kurek. Bardzo dobre spotkanie rozegrali także nasi środkowi – Piotr Nowakowski zdobył 8, a Marcin Możdżonek 7.

W ataku obydwie ekipy zdobyły porównywalną ilość punktów, jednak nieznacznie lepsi byli Portorykańczycy (38 punktów przy 36 Polaków). Najwięcej „oczek" w ten sposób zdobył Soto – 10. As reprezentacji naszych rywali atakował jednak z niezbyt wysoką skutecznością – niespełna 35% procent. Wyższą popisał się Victor Rivera, autor 8 punktów, przy 50% skuteczności.W polskiej ekipie najskuteczniej atakującym zawodnikiem był Bartosz Kurek, który w ataku zdobył 10 punktów, kończąc w ten sposób niemal 60% piłek. Nieco mniej skuteczny był Bartman, autor 13 punktów, który zakończył spotkanie przy skuteczności niespełna 45%.

Jose Rivera sprawił polskim przyjmującym wiele problemów i aż czterokrotnie zdobył punkt zagrywką. Biało-czerwoni zdobyli serwisem więcej punktów, jednak rozłożyło się to bardziej równomiernie. Dwa punkty w ten sposób zdobył Możdżonek, po jednym Ruciak, Żygadło, Nowakowski i Kurek.

Polacy lepiej spisali się w przyjęciu zagrywki, notując 50% skuteczności. Przeciwnicy w tym elemencie zanotowali nieco ponad 43%. Indywidualnie ze znakomitej strony pokazał się Krzysztof Ignaczak, kończąc spotkanie z niemal 85% skutecznością w przyjęciu i nie popełniając ani jednego błędu. Pozostali nasi przyjmujący spisali się jednak już znacznie słabiej, notując nieco ponad 30%. W ekipie Portoryko najlepiej w tym elemencie spisał się Victor Rivera, przyjmując 49% zagrywek.

Przepaść dzieliła obydwie ekipy w bloku. Portorykańczycy zablokowali tylko 1 raz. Sztuka ta udała się Victorowi Rivera. Polacy w ten sposób zdobyli aż 10 punktów. Najlepszym w tym elemencie był Możdżonek, który 3 razy zatrzymał przeciwników. Dwukrotnie ta sztuka udała się Nowakowskiemu, Kurkowi i Bartmanowi, jeden raz Żygadle.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że siatkarze Portoryko oddali Polakom aż 23 punkty po własnych błędach, podczas gdy biało-czerwoni sprezentowali przeciwnikom 14 „oczek".

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved