Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Do Impelu Gwardii desant z zagranicy

Do Impelu Gwardii desant z zagranicy

fot. archiwum

Zagraniczna środkowa zastąpi w Impel Gwardii Maję Tokarską. Miejsce Joanny Wołosz na rozegraniu zajmie Marta Haładyn. Wiele wskazuje na to, że to koniec wzmocnień w Impel Gwardii, która zdołała zatrzymać swoją liderkę - Katarzynę Jaszewską.

W minionym tygodniu Joanna Wołosz i Maja Tokarska odrzuciły oferty kontraktów z Impel Gwardią. Tokarska wzmocniła Atom Trefl Sopot, jeden z najmocniejszych finansowo zespołów PlusLigi. Z kolei Wołosz najpewniej trafi do Aluprofu Bielsko, który pożegnał się z dotychczasową rozgrywającą Katarzyną Skorupą .

W tej sytuacji klub z Krupniczej musiał szukać zawodniczek na pozycje wystawiającej i środkowej. W piątek praktycznie wyjaśniło się, że nową rozgrywającą Impel Gwardii będzie Marta Haładyn , która ostatni sezon spędziła w Tauronie MKS-ie Dąbrowa Górnicza. W przeszłości grała już jednak w Gwardii, a w klubie są przekonani, że nie będzie słabsza od Wołosz. Na środku Tokarską zastąpi zagraniczna siatkarka. Jej nazwisko w klubie utrzymywane jest w tajemnicy. – Boimy się, by konkurencja jej nam nie podkupiła – przyznaje prezes Impel Gwardii Jacek Grabowski . – Ta dziewczyna jeszcze nie grała w Polsce. Jestem przekonany, że będzie wartościowym wzmocnieniem. W poniedziałek powinniśmy podpisać z nią kontrakt.

Podobnie wygląda sprawa z Bogumiłą Barańską , z którą klub także ustalił warunki kontraktu. Wiele również wskazuje na to, że na Krupniczej pozostaną Ewa Matyjaszek i Anna Witczak . To oznacza, że skład Impel Gwardii po pozyskaniu zagranicznej środkowej i Haładyn zostanie praktycznie zamknięty.*autorem tekstu jest Jakub Michalak (gazeta.pl)
*więcej w serwisie gazeta.pl

źródło: gazeta.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved