Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Adrian Stańczak nowym zawodnikiem AZS Częstochowa

Adrian Stańczak nowym zawodnikiem AZS Częstochowa

fot. archiwum

Karuzela transferowa w Częstochowie nabiera tempa. Od nowego sezonu barwy zespołu spod Jasnej Góry reprezentował będzie Adrian Stańczak. 24-letni libero zastąpi na tej pozycji w klubie ze świętego miasta Michała Dębca, który powrócił do drużyny Delecty.

– To zawodnik, który ma już doświadczenie i potrafi dobrze bronić piłki – uważa Ryszard Bosek, dyrektor sportowy Tytana AZS.

Adrian Stańczak ma 24 lata. Karierę sportową rozpoczął w Czarnych Radom. W sezonie 2007/2008 w barwach Płomienia Sosnowiec zadebiutował w Polskiej Lidze Siatkówki. Od sezonu 2008/2009 reprezentował Jadar Radom.
Stańczak zastąpi na pozycji libero Michała Dębca, który wrócił do Delecty Bydgoszcz. Częstochowską drużynę opuścili także środkowy Piotr Nowakowski i przyjmujący Wojciech Gradowski. – Prowadzimy jeszcze rozmowy ze środkowymi i przyjmującymi – informuje Bosek. – Mamy już podstawową szóstkę drużyny. Chcemy, żeby w podstawowym składzie zagrał na pozycji środkowego Wojciech Sobala.

Wiadomo już, że w przyszłym sezonie głównym sponsorem klubu wciąż będzie firma Selena. – To dla nas dobra wiadomość, bo dzięki temu będziemy mogli wystartować w rozgrywkach PlusLigi – przyznaje Bosek.źródło: wczestochowie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved