Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Mariusz Gaca: Będę dawał z siebie wszystko na maksa

Mariusz Gaca: Będę dawał z siebie wszystko na maksa

fot. archiwum

Mariusz Gaca dołączył do kadry Indykpolu AZS UWM Olsztyn na sezon 2011/2012. - Jestem bardzo zadowolony, że udało mi się podpisać kontrakt z klubem z Olsztyna - mówi nowy środkowy ósmego zespołu PlusLigi.

Dlaczego wybór padł na Olsztyn?

Mariusz Gaca:Priorytetem dla mnie była gra w PlusLidze. Władze Indykpolu AZS UWM Olsztyn złożyły mi ofertę i w końcu zdołałem przebić się do ekstraklasy. Jestem bardzo zadowolony z tego, że udało mi się podpisać kontrakt z klubem z Olsztyna.

Negocjacje były długie, czy raczej bardzo szybko doszliście do porozumienia?To raczej ja musiałem trochę poczekać na decyzję zarządu, ponieważ, jak wiadomo, klub z Olsztyna rozglądał się też za innymi zawodnikami. Ostatecznie padło na mnie i jak już mówiłem, jestem bardzo z tego zadowolony.

Postawiono przed tobą już jakieś cele na najbliższy sezon?

Nie, jak na razie ustaliliśmy tylko i wyłącznie kwestie związane z kontraktem. Myślę, że na dalsze rozmowy przyjdzie jeszcze czas.

Na swojej pozycji będziesz rywalizował z Dawidem Gunią i Piotrem Hainem. Mimo młodego wieku są już doświadczonymi zawodnikami, ty zadebiutujesz w PlusLidze.

Tak, zdaję sobie z tego sprawę. PlusLiga na początku będzie dla mnie wyzwaniem. Jednak mogę stwierdzić – w końcu, bo do tej pory byłem niestety w niższej lidze. Niemniej jednak zawsze dążyłem do tego, aby grać w PlusLidze. Udało się i będę dawał z siebie wszystko na maksa. Owszem, będę rywalizował z dwoma młodymi i doświadczonymi zawodnikami. Piotr Hain rozegrał jeden sezon w PlusLidze, a Dawid Gunia chyba już nawet czwarty. Oczywiście będę walczyć, bo nie czuję się na straconej pozycji. Myślę, że wszystko jest do wygrania na boisku.

Jak zareklamowałbyś się olsztyńskim kibicom? Najmocniejsza broń w twoim wykonaniu to…

Blok.

To tak krótko, zwięźle i na temat?

– (śmiech) Tak, to będzie tak krótko i na temat, a dalej to myślę, że atak. Nad zagrywką popracuję i będzie jeszcze lepsza.

* rozmawiała Marta Panasiuk (azsuwmolsztyn.com.pl)

źródło: azsuwmolsztyn.com.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved