Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Jolanta Studzienna: Nie jest łatwo, ale zmiany sa potrzebne

Jolanta Studzienna: Nie jest łatwo, ale zmiany sa potrzebne

fot. archiwum

- Nie jest łatwo po pięciu latach grania w jednym mieście zmienić otoczenie i nie czuć żalu czy raczej sentymentu. Przywiązałam się tu do wielu ludzi. Ale zmiany są potrzebne, żeby można było stawiać sobie nowe cele życiowe - twierdzi Jolanta Studzienna.

Po pięciu latach gry dla bialskiego klubu ekipę BKS-u Aluprof opuszcza środkowa Jolanta Studzienna, która w pożegnalnym wywiadzie podkreśla, że okres gry nad Białą był dla niej jednym z najlepszych podczas całej kariery siatkarskiej.

Od 2006 roku nieprzerwanie występowałaś w barwach BKS-u i z klubem tym osiągnęłaś wiele sukcesów. Jaki był to dla ciebie okres?

Jolanta Studzienna:Gra w takim klubie, jak BKS jest samą przyjemnością. Przez te kilka lat miałam okazję występować razem z najlepszymi zawodniczkami w Polsce, zdobywać medale z najlepszymi trenerami i reprezentować barwy klubu z dużą renomą na parkietach Polski i Europy. Myślę, że to były jedne z najlepszych lat w czasie mojego grania w siatkówkę. Prawie co roku zdobywaliśmy medale mistrzostw Polski i graliśmy w finałach Pucharu Polski. Takich klubów nie jest wiele. W Bielsku-Białej spotkałam poza tym mnóstwo fantastycznych ludzi, którzy sprawili, że ja i moja rodzina czuliśmy się tu, jak w domu. Najlepszym dowodem tego jest długi czas, który tu spędziłam.Które z tych licznych osiągnięć jest dla ciebie najcenniejsze?

Każdy zawodnik trenuje po to, żeby osiągać najwyższe cele. Mnie takie udało się zdobyć z drużyną BKS Aluprof Bielsko Biała. Złoty medal był dla mnie naprawdę dużym sukcesem. Stworzyliśmy tutaj przez kilka lat grupę ludzi, dzięki którym to było możliwe. Jestem z tego powodu bardzo szczęśliwa.

Po tylu sezonach odchodzisz z bialskiego klubu, w którym zyskałaś uznanie nie tylko w oczach kolejnych trenerów, ale i kibiców. Nie będzie ci tego brakować?

Nie jest łatwo po pięciu latach grania w jednym mieście zmienić otoczenie i nie czuć żalu czy raczej sentymentu. Przywiązałam się tu do wielu ludzi. Ale zmiany są potrzebne, żeby można było stawiać sobie nowe cele życiowe.

źródło: bks.bielsko.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved