Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Mariusz Sordyl w Rumunii

Mariusz Sordyl w Rumunii

fot. archiwum

Mariusz Sordyl wypróbuje swój warsztat trenerski za granicą. Były trener AZS UWM Olsztyn podpisał roczny kontrakt z rumuńskim Remat Zalău. Rumuński klub otrzymał "dziką kartę" na występy Lidze Mistrzów w sezonie 2011/2012.

Jak poinformowała oficjalna strona klubu polski trener Mariusz Sordyl w sezonie 2011/12 poprowadzi zawodników Remat Zalău.

Rumuński klub ma długą historię, powstał bowiem w roku 1948. Na swoim koncie ma pięć mistrzostw Rumunii, z czego ostatnie w sezonie 2010/11. Korzystna passa klubu z Zalau trwa nadal, bowiem kilka dni temu przyznano mu "dziką kartę" na występy w Lidze Mistrzów w sezonie 2011/12. Do tej pory Remat Zalau czterokrotnie grał w Lidze Mistrzów, jednakże nigdy nie doszedł dalej niż do II rundy rozgrywek. W sezonie 2010/11 w fazie grupowej rywalizował m.in z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Nie wygrał ani jednego spotkania, zdołał "ugrać" tylko jednego seta. Z pewnością jedno z głównych zadań stojących przed polskim szkoleniowcem to poprawa tego wyniku.

Przypomnijmy, że Mariusz Sordyl swą karierę trenerską rozpoczął w roku 2006 jako drugi trener olsztyńskiego AZS-u. Po dwóch latach w sezonie 2008/09 objął stanowisko pierwszego szkoleniowca. W listopadzie 2010 roku podziękowano mu za współpracę z powodu słabej postawy drużyny. Bez pracy jednak nie pozostał długo. Po trzech miesiącach objął stanowisko trenera reprezentacji Polski juniorów. Ponadto postanowił odbyć kilkutygodniowy staż we włoskich klubach Lube Banca Macerata oraz Casa Modena. Już wówczas wspominał, że ma możliwość podjęcia pracy za granicą. – Mój zakres poszukiwania nowego pracodawcy nie ogranicza się wyłącznie do Polski – podkreślał.Wkrótce rumuński klub na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej zaprezentuje oficjalnie swego nowego trenera. Zapewne wówczas również zarząd klubu sprecyzuje jakie cele stawia przed Sordylem i jego zawodnikami w sezonie 2011/12.

źródło: inf. własna, remat-zalau.ro

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved