Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > Czarne chmury nad siatkarkami z Sosnowca

Czarne chmury nad siatkarkami z Sosnowca

fot. archiwum

Niepokojące wieści docierają z obozu II-ligowego Płomienia Sosnowiec. Sosnowiecki zespół, który liczył się w walce o awans do I ligi w sezonie 2010/2011, może w ogóle przestać istnieć. Powodem są poważne problemy finansowe klubu.

Wszystko za sprawą kłopotów, które dotykały już "Płomyki" od dłuższego czasu. Wycofał się główny sponsor. – Mamy problemy finansowe i ze względu na brak sponsora, nie wiemy, czy wystartujemy w rozgrywkach drugoligowych – wyjaśnia prezes Płomienia Jacek Markowski.Sprawa powinna się wyjaśnić do końca czerwca – dodaje Markowski.

Siatkarki, które broniły barw Płomienia w niedawno zakończonych rozgrywkach zadeklarowały chęć pozostania, a nawet zgodziły się na obniżenie wynagrodzeń. Nie mogą jednak czekać wiecznie, tym bardziej, że czas leci i trzeba szukać sobie nowego klubu, żeby nie zostać na lodzie. W związku z tym atakująca Agnieszka Lipka i środkowa Agata Koziołek odchodzą do drugoligowego MCKiS-u Jaworzno, druga środkowa Joanna Górecka wybiera się do tej samej ligi, a konkretnie do AZS-u Politechniki Gliwice, a przyjmująca Katarzyna Bartlak zagra przeciwko nim w UKS-ie Sokół Katowice. Pozostałym także z końcem kwietnia skończyły się kontrakty i są wolnymi zawodniczkami. Z posadą szkoleniowca w II lidze najprawdopodobniej pożegna się także trener Piotr Augustyn, który skupi się tylko na trenowaniu grup młodzieżowych.

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved