Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Przetasowania w Tauronie, Zaroślińska i Dirickx zasiliły MKS

Przetasowania w Tauronie, Zaroślińska i Dirickx zasiliły MKS

fot. archiwum

Trwa gorący okres, nie tylko ze względu na pogodę panującą w Polsce, ale i spektakularne transfery, które już dotknęły polskie zespoły w Plus Lidze Kobiet. Nie inaczej jest w Tauronie MKS Dąbrowa Górnicza, gdzie doszło do sporych zmian.

W nadchodzącym sezonie na parkiecie w dąbrowskiej hali Centrum na pewno zobaczymy jedną z najlepszych atakujących w Polsce, Katarzynę Zaroślińską, która do tej pory grała w Organice Budowlani Łódź i podpisała kontrakt na dwa lata. Największym jednak wzmocnieniem będzie 31-letnia belgijska gwiazda Dirickx Frauke, która grała między innymi w Fenerbahce, Metalu Galati czy włoskiej Viacenzie. – Jest to jedna z topowych rozgrywających i prezentuje bardzo dobry poziom – podkreśla prezes Tauronu MKS Robert Koćma.

Oznacza to, że z klubem pożegnają się z pewnością Marta Haładyn, która wraca do Impel Gwardii Wrocław, Czeszka Lucie Muhlsteinova oraz Agata Pura, którym skończyły się kontrakty i nie będą aneksowane. Działacze z Dąbrowy Górniczej podziękowali także Matei Ikić, natomiast Joanna Szczurek odchodzi z klubu, gdyż zdecydowała się na urlop macierzyński. Umowa z dąbrowskim klubem wygasła także Elżbiecie Skowrońskiej. – Jesteśmy zadowoleni z Elżbiety i chcemy ją zatrzymać, dlatego będziemy rozmawiać o przedłużeniu jej pobytu.

W klubie zostają dwie środkowe, Małgorzata Lis i Aleksandra Liniarska oraz Natalia Kurnikowska, Izabela Żebrowska i Krystyna Strasz. Czeszka Ivana Plchotova podpisała już list intencyjny, w którym zobowiązała się do pozostania w MKS-ie.*Autor: Paweł Swarlik
*Więcej na sportowezaglebie.pl

źródło: sportowezaglebie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved