Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mauro Masacci już oficjalnie w Budowlanych

Mauro Masacci już oficjalnie w Budowlanych

fot. archiwum

Wszelkie formalności zostały dopełnione. W nowym sezonie szóstą drużynę PlusLigi Kobiet poprowadzi Mauro Masacci. Włoch zastąpi na stanowisku pierwszego szkoleniowca Małgorzatę Niemczyk, która postanowiła kontynuować karierę polityczną.

Siatkarska myśl szkoleniowa z Półwyspu Apenińskiego uchodzi za jedną z najlepszych na świecie. W końcu reprezentacje tego kraju od lat plasują się w światowej czołówce, jednak nad Wisłą trend włoski dopiero zaczyna się rozwijać.

Ciekawostką na pewno jest fakt, że aktualnymi siatkarskimi mistrzyniami Europy są Włoszki, które tytuł wywalczyły w 2009 roku właśnie w… Łodzi. Co więcej, w zeszłym sezonie Organika Budowlani w rozgrywkach Ligi Mistrzyń walczyła z drużyną Mc-Carnaghi Villa Cortese, która należy do ścisłej czołówki siatkówki kobiecej na Półwyspie Apenińskim. Nic dziwnego, że działacze Organiki mogący w trakcie sezonu podpatrywać profesjonalistów z Italii sami ostatecznie zdecydowali się na wariant włoski.

Klubowe doświadczenie trenerskie Mauro Masacci zdobywał w rodzimych zespołach. W profesjonalnej siatkówce zaczynał jako asystent w najwyższej klasie rozgrywkowej (A1) w Olimpia Teodora Ravenna, a następnie Capo Sud Reggio Calabria. W tej ostatniej ekipie sięgał też po pierwsze trofea (Puchar i Superpuchar Włoch). W 2003 roku rozpoczął samodzielną pracę w Kab Holding Sassuolo. W obecnych rozgrywkach prowadzi Il Bisonte Azzurra Volley San Casciano. W finale play-off rozgrywek Serie B1 walczy z nią o awans do Serie A2.Prowadzenie drużyny z Łodzi nie będzie pierwszym kontaktem Masacciego z polską siatkówką. Szkoleniowiec ten był ważnym ogniwem sztabu szkoleniowego Marco Bonitty, który w latach 2007-2008 prowadził siatkarską reprezentację Polski kobiet. Mauro był jego asystentem odpowiedzialnym przede wszystkim za prowadzenie treningów. Zyskał sobie sympatię polskich zawodniczek profesjonalnym podejściem, stylem pracy i różnorodnością zajęć. Masacci pod nieobecność Bonitty prowadził kadrę w kilku meczach i osiągał bardzo dobre wyniki (chociażby komplet czterech zwycięstw w Pucharze Świata w 2007 roku).

Sięgnięcie po włoskiego trenera wyraźnie pokazuje, że włodarze Organiki Budowlanych Łódź poważnie myślą o przyszłości klubu. Inwestowanie w nową jakość szkoleniową jest sygnałem, że łódzka drużyna chce włączyć się do walki o najwyższe lokaty w lidze. Potwierdza to transfer Anity Kwiatkowskiej, która jest wielokrotną młodzieżową reprezentantką Polski. Ostatnio do kadry seniorskiej powołał ją Jerzy Matlak, więc nie ulega wątpliwości, że zawodniczka dysponuje sporym potencjałem i nieprzeciętnymi umiejętnościami. Czy nowemu trenerowi uda się osiągnąć sukces, chociażby na miarę jego rodaka Tomaso Totolo, który w 2006 roku przychodził do rozbitego Jastrzębskiego Węgla jako mało znany trener z Włoch, a w kilka miesięcy udało mu się odmienić oblicze śląskiej ekipy i w pięknym stylu po dramatycznych bojach w play-off i finale ze Skrą zdobyć srebrny medal PlusLigi?

Autor: Marcin Olczyk – budowlanilodz.pl

źródło: budowlanilodz.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved