Strona Główna > Aktualności > siatkówka plażowa > Dawid Popek i Tomasz Wieczorek wygrali Plażę Gotyku w Toruniu

Dawid Popek i Tomasz Wieczorek wygrali Plażę Gotyku w Toruniu

Złoty medal Plaży Gotyku w Toruniu wywalczył duet Dawid Popek/Tomasz Wieczorek, który pokonał Michała Makowskiego i Grzegorza Klimka. Trzecie miejsce zajęli Dominik Witczak i Wojciech Podwójcik po zwycięstwie z parą Bartosz Księżarek/Michał Bernyś.

W obu rozgrywanych jednocześnie półfinałach nie zawiedli faworyci. Wieczorek/Popek od początku pierwszego seta swojego spotkania przeważali nad rywalami. Księżarek i Bernyś w pierwszej partii zdobyli tylko 17 punktów. Młodzi siatkarze zdecydowanie lepiej prezentowali się za to na początku drugiego seta. Prowadzili nawet 10:6 i na boisku zaczęło pachnieć tie-breakiem. Bardziej doświadczeni Wieczorek i Popek zdołali jednak odrobić straty i w decydującą fazę seta wkroczyli już na prowadzeniu(17:15). Ostatecznie drugą odsłonę wygrali tak jak pierwszą, do 17.

W drugim meczu półfinałowym wyraźnie lepsi od Witczaka i Podwójcika okazali się Michał Makowski i Grzegorz Klimek. W pierwszej partii dobrze dysponowani na zagrywce gracze sukcesywnie powiększali przewagę nad rywalami i ostatecznie wygrali premierową odsłonę do 15. W drugim secie Witczak i Podwójcik osiągnęli dwupunktowe prowadzenie (8:6), jednak kolejne pięć piłek zakończyło się po myśli Makowskiego i Klimka. Od tego momentu Michał i Grzegorz kontrolowali przebieg gry i po skutecznym ataku Klimka zakończyli seta zwyciężając do 16.

Półfinały Plaży Gotyku:
Wieczorek/Popek – Księżarek/Bernyś 2:0
(21:17, 21:17)
Makowski/Klimek – Podwójcik/Witczak 2:0
(21:15, 21:15)

Mecz o brązowy medal Plaży Gotyku w Toruniu doskonale rozpoczęli Witczak i Podwójcik. Dzięki dobrej grze pierwszego z nich, duet z Opolszczyzny wyszedł na prowadzenie 4:0, a chwilę później po jego asowej zagrywce na tablicy widniał wynik 7:2. Po asie serwisowym Bernysia prowadzenie stopniało do trzech punktów(8:5), jednak dalej znów przewagę powiększyli Witczak i Podwójcik (11:6). Po skutecznym bloku Księżarka przewaga zmalała do dwóch oczek (11:9). Kolejne akcje co raz częściej padały jednak łupem Witczaka i Podwójcika i to oni zbliżali się do zwycięstwa w premierowej odsłonie. W końcówce Księżarek i Berdyś doszli rywali na jeden punkt(20:19), jednak seta skutecznym blokiem zakończył Witczak. W drugiej partii młodzi siatkarze prowadzili tylko na początku (4:1). Witczak z Podwójcikiem szybko zabrali się za odrabianie strat i za chwilę prowadzili już 7:5. Tym razem Księżarkowi i Bernysiowi nie udało się nawiązać ponownie walki z rywalami. Przebieg gry do końca seta kontrolowali starsi siatkarze i ostatecznie wygrali do 17.

Mecz o 3. miejsce:
Witczak/Podwójcik – Księżarek/Bernyś 2:0
(21:19, 21:17)

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczęli faworyzowani Makowski i Klimek. Po autowym ataku Wieczorka chwilę później kontrę wykorzystał Grzegorz Klimek i na tablicy wyników widniał wynik 11:7. Od tego momentu Wieczorek i Popek wzięli się za odrabianie strat a po błędach Michała Makowskiego (blok Wieczorka, atak w antenkę) osiągnęli jednopunktową przewagę (13:12). Od tego momentu siatkarze z Jastarni kontrolowali grę i wygrali pierwszą partię do 19. W drugiej odsłonie Wieczorek i Popek kontynuowali dobrą pasę. Prowadzili kolejno 3:1, 6:2 oraz 9:4. Przy stanie 11:6 nastąpiła kapitalna seria zagrań Tomasza Wieczorka. Trzy razy z rzędu zablokował on Michała Makowskiego i przy wyniku 14:6 losy finału były praktycznie przesądzone. Wieczorek z Popkiem pierwszą piłkę meczową mieli przy stanie 20:10. Cztery kolejne akcje zakończyły się pomyślnie dla Makowskiego i Klimka (20:14), a zgromadzeni na trybunach kibice uwierzyli w możliwość odwrócenia losów spotkania. Nic takiego jednak się nie stało, ponieważ Michał Makowski przy zagrywce zaserwował piłkę w aut i Wieczorek z Popkiem cieszyli się ze zwycięstwa w pierwszym tegorocznym turnieju cyklu mistrzostw Polski.