Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Cukrownik Lublin szuka sposobów, aby zagrać w II lidze

Cukrownik Lublin szuka sposobów, aby zagrać w II lidze

fot. archiwum

Siatkarze Cukrownika Lublin awans do II ligi mężczyzn wywalczyli w sportowej rywalizacji. Nie ma jednak pewności, że przystąpią do rozgrywek. Przeszkodą są problemy finansowe. Rozwiązaniem może być połączenie z drużyną Politechniki Lubelskiej.

Budżet niezbędny do tego, aby myśleć o przystąpieniu do rozgrywek w II lidze niemalże czterokrotnie przewyższa ten, którym klub dysponował w poprzednim sezonie. Klub liczył na wsparcie finansowe ze strony miasta, okazało się jednak, że na dotację na ten cel nie ma co liczyć – Krajowa Spółka Cukrowa, nasz główny sponsor, wycofała się ze wspierania klubu. Staraliśmy się o 200 tys. wsparcia, gdyż takiej kwoty potrzebowaliśmy na występy w II lidze. Okazało się, że nie dostaniemy nawet złotówki. Na rozgrywki seniorskie nie ma środków. Możemy jedynie otrzymać pieniądze na szkolenie młodzieży, a to zaledwie 20 tys. zł. Szukamy finansów już wszędzie. Będziemy rozmawiali z jednym z potencjalnych sponsorów, ale droga do sfinalizowania tego tematu jest bardzo długa – mówi prezes Cukrownika Jerzy Stępkowski na łamach Dziennika Wschodniego.

Pomysłem na przystąpienie do rozgrywek na wyższym szczeblu jest połączenie sił z drużyną AZS Politechniki Lubelskiej. – Negocjujemy połączenie z Politechniką Lubelską. Jesteśmy skłonni odsprzedać miejsce w II lidze za przysłowiową złotówkę. Możemy też występować pod inną nazwą. Ważne, aby nasi chłopcy, którzy nadal chcą grać w siatkówkę, mogli uprawiać ten sport – mówi prezes.

Mamy już zgodę rektora Marka Opielaka – wyjaśnia Norbert Kołodziejczyk, trener AZS Politechnika. – Problem jest tylko w… znalezieniu pieniędzy. Jeśli jednak środki na grę połączonych sił lubelskich znajdą się to zespoły podziału kadrowego dokonają solidarnie – W pierwszej rundzie gralibyśmy pod szyldem: Cukrownik Politechnika. Do zespołu wzięlibyśmy po sześciu zawodników Cukrownika i Politechniki – tłumaczy Stanisław Kozłowski, kierownik AZS Politechniki Lubelskiej.źródło: Dziennik Wschodni, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved