Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Mauro Masacci nowym szkoleniowcem Budowlanych

Mauro Masacci nowym szkoleniowcem Budowlanych

fot. archiwum

Mauro Masacci będzie prowadzić siatkarki Budowlanych w przyszłym sezonie PlusLigi Kobiet. W poniedziałek prezes Marcin Chudzik sfinalizował roczną umowę z Włochem z opcją przedłużenia na kolejny sezon. Pracę z zespołem zakończyła Małgorzata Niemczyk.

Kontrkandydatami Włocha byli: początkowo Alojzy Świderek, a w ostatniej fazie inny trener z Italii Marco Marchesi.

Jestem przekonany, że to bardzo dobry wybór – mówi Marcin Chudzik.Rozmawiałem z wieloma osobami ze środowiska siatkarskiego, świetnie znającymi włoską siatkówkę, z zawodniczkami reprezentacji, z czasów kiedy prowadził ją Marco Bonitta, a Mauro był jego asystentem i wszyscy wypowiadali się o tym kandydacie w samych superlatywach. Mauro ma opinię tytana pracy. Pracując z Bonittą prowadził większość treningów i dziewczyny były zachwycone różnorodnością ćwiczeń i stylem pracy Masacciego.

Jako asystent Bonitty nowy trener Organiki Budowlanych był z reprezentacją Polski na mistrzostwach Europy 2007 w Belgii i Luksemburgu, na Pucharze Świata 2007 w Japonii i na igrzyskach olimpijskich w Pekinie 2008. Ciekawostką jest, że w PŚ Mauro Masacci musiał zastąpić Bonittę (ze względu na sprawy osobiste musiał wrócić do Włoch) w ostatnich czterech meczach i wszystkie wygrał!Drugim trenerem i statystykiem pozostanie Maciej Kosmol, znający biegle język włoski. Tak jak dotychczas, Kosmol będzie dzielić pracę w Organice Budowlanych z obowiązkami statystyka reprezentacji siatkarek.

Po zakończeniu rozgrywek Serie B i ewentualnym awansie Mantovy do ekstraklasy, Masacci chce przeanalizować filmy z występów drużyny Organiki Budowlanych w minionym sezonie i dopiero później powstanie koncepcja budowy nowego składu zespołu.

Autor: Marek Kondraciuk
Więcej w Dzienniku Łódzkim

źródło: Dziennik Łódzki

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved