Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Siatkarze walczą o powrót do ogólnodostępnego kanału TV

Siatkarze walczą o powrót do ogólnodostępnego kanału TV

fot. archiwum

- Liga Światowa może wrócić do kanału otwartego - zapowiada prezes PZPS Mirosław Przedpełski. Czekają na to niemal wszyscy kibice w Polsce. Warunkiem są dobre występy w pierwszych meczach. Tymczasem Polsat zapowiada otwarcie nowego kanału sportowego.

Kogo nie było w hali Atlas Arena i nie ma wykupionego dodatkowego pakietu Polsatu Sport, ten nie zobaczył pierwszych meczów polskich siatkarzy pod wodzą Andrei Anastasiego. Wyłączny właściciel praw do transmisji siatkówki – telewizja Polsat, ma dość pokazywania słabych występów Polaków. Zniechęcił ją nieudany mundial siatkarzy w ubiegłym roku i skład obecnej kadry, w której nie ma kilku gwiazd (Wlazłego, Winiarskiego, Plińskiego, Zagumnego). W dwunastce wydelegowanej przez Włocha na mecz z USA zabrakło też MVP zwycięskich mistrzostw Europy w 2009 r. – Piotra Gruszki.

Co więcej, Polsce o zwycięstwa w grupie będzie ciężko, bo rywali ma z grona tych najtrudniejszych. Poza mistrzami olimpijskimi z USA, biało-czerwoni zagrają także z mistrzami świata – Brazylią i egzotycznym Portoryko. Ci ostatni w swoim debiucie mają wielkie ambicje pokazać się z jak najlepszej strony.

Siatkarzom trudno więc będzie wygryźć stałe pozycje w programie Polsatu i wrócić do otwartego kanału. Wygrane właśnie są jedynym argumentem, który może przekonać włodarzy stacji. Ważna jest też frekwencja na meczach w Polsce i całe zainteresowanie wydarzeniem. PZPS robi sporo, żeby zachęcić kibiców do przyjścia na mecze. – Rzeczywiście te wyniki sportowe nie były za dobre. Staramy się teraz dobrze wypromować Ligę Światową i będziemy walczyć o to, żeby znów nas pokazywano – mówił prezes związku Mirosław Przedpełski.Chcemy pokazać Polsatowi, że gramy dobrze i ta oglądalność będzie duża. To jest normalne w sporcie, że trzeba wygrywać, żeby kibice chcieli coś oglądać. Jeżeli pokażemy dobrą grę w pierwszych meczach, to LŚ wróci do Polsatu otwartego.Tymczasem Przegląd Sportowy poinformował, że Polsat uruchamia od poniedziałki nowy kanał – Polsat Sport News. W ofercie stacji znajdą się informacje sportowe, autorskie magazyny oraz relacje na żywo.

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved