Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Powstaje nowy TPS

Powstaje nowy TPS

fot. archiwum

Siatkarki Sandeco TPS Rumia po roku gry w najwyższej klasie rozgrywkowej z hukiem spadły do I ligi. Obecnie klub ma wobec siatkarek zaległości finansowe. Na ostatnim zebraniu powołano nowy zarząd oraz zupełnie nowe stowarzyszenie.

Sporą niespodzianką było wywalczenie przez rumianki awansu do PlusLigi Kobiet. Jeszcze przed startem beniaminka w najwyższej klasie rozgrywkowej wiadomo było, że jego głównym celem będzie utrzymanie się w elicie. – Bez podpisania umowy sponsorskiej z firmą Sandeco nie bylibyśmy w stanie wystartować w rozgrywkach – wyjaśnia Jerzy Skrobecki.

Jednak i to nie pomogło, bowiem jeszcze w trakcie trwania ważnych meczów w zespole nie działo się dobrze. Podczas walnego zebrania, które odbyło się w minionym tygodniu dyskutowano o problemach rumskiego klubu, o kontraktach zawodniczek oraz o ogólnej dezinformacji. – Czemu wcześniej nie poinformowano nas, że obniżono nam pensje? Nie rozumiem na jakiej podstawie, bo w moim kontrakcie nie ma zapisów o takiej możliwości. Nie rozumiem także dlaczego ostatnie wynagrodzenie otrzymaliśmy w styczniu, a w lutym na konto wpłynęło tylko pół pensji – mówi na łamach serwisu moja-rumia.pl Agnieszka Starzyk-Bonach .

– Nie rozumiem dlaczego o podpisanych kontraktach z zawodniczkami PlusLigi dowiadywałem się dopiero z prasy? Nie rozumiem dlaczego umowa z byłym trenerem została rozwiązana w sposób tak niekorzystny dla klubu, że w dalszym ciągu musimy mu płacić wynagrodzenie. Nie wiem też czy słuszne było podpisanie umowy z byłym już trenerem, który prowadzi działalność gospodarczą? – na te pytania szukał odpowiedzi członek zarządu, Wojciech Piątkowski.Podczas zwołanego walnego zebrania zdecydowano się odwołać stary zarząd.
W skład wybranego nowego zarządu weszli: Zdzisław Mikuta, Jarosław Goździewicz, Wojciech Piątkowski, Tomasz Mazurowski, Jędrzej Solarz. Ponadto powołano do życia całkowicie nowe stowarzyszenie o nazwie Akademia Piłki Siatkowej TPS Rumia.

źródło: inf. własna, moja-rumia.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved