Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paul Lotman: Potrafiliśmy wykorzystać błędy Polaków

Paul Lotman: Potrafiliśmy wykorzystać błędy Polaków

fot. archiwum

Paul Lotman wchodził na zmiany w obu spotkaniach z Polską w pierwszym weekendzie Ligi Światowej. Amerykanina oglądać będziemy na polskich parkietach bardzo często, ponieważ od nowego sezonu zagra on w barwach Resovii.

Jak ocenisz sobotnie spotkanie?

Paul Lotman:Myślę, że dziś wygraliśmy ponieważ byliśmy bardziej skoncentrowani. Przystąpiliśmy do tego spotkania z zupełnie innym planem taktycznym. W końcówkach pozostawaliśmy wspólnotą, zespołem i przede wszystkim graliśmy dużo mocniej niż wczoraj. Wczoraj dla odmiany zostaliśmy kompletnie złamani, głównie się broniliśmy i nie udawało nam się zbyt wiele.

Co tak naprawdę zmieniło się w waszej grze od piątku?Wiedzieliśmy, że nie możemy opuścić Polski z dwiema porażkami, dlatego dzisiaj niemalże rzuciliśmy się na Polaków. Wczoraj zostaliśmy zupełnie zaskoczeni sposobem gry Polaków, dzisiaj potrafiliśmy wykorzystać ich błędy.

Jak dużą rolę w tym spotkaniu odegrało wyeliminowanie Bartosza Kurka, który w piątek spisywał się znakomicie, a w sobotę udało się wam go stłamsić?

To jest naprawdę wielki facet i z całą pewnością odgrywa wielką rolę w grze Polaków. Wiedzieliśmy, że po wczorajszym meczu może być nieco zmęczony i postanowiliśmy to wykorzystać. Ale generalnie wygraliśmy dlatego, że zrealizowaliśmy nasze przedmeczowe założenia taktyczne.

Paul, w przyszłym sezonie zagrasz w Polsce, w Resovii. Jakie są twoje oczekiwania?

Jestem naprawdę podekscytowany i nie mogę się doczekać gry w Polsce. Jestem w tym kraju po raz pierwszy i już wiem, że to jedno z najlepszych miejsc do gry w siatkówkę na świecie. Z całą pewnością u nas w Stanach Zjednoczonych nie ma tak żywych trybun i tak wspaniałych kibiców. Naprawdę bardzo się cieszę z tego, że tu zagram. Nigdy wcześniej nie grałem w takim miejscu i zapewne również dlatego wczoraj przegraliśmy.

* rozmawiał Rafał Tomkowiak (Wirtualna Polska)

źródło: wp.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Liga Światowa

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2011-05-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved